Szukaj

Polak, który w londyńskim metrze bronił dziewczynę przed muzułmankami, jest oskarżany o rasizm

18-07-2017 13:18
Polak zaatakowany przez muzułmanki w londyńskim metrze Fot. Lux / twitter / screen Twitter
Podziel się

Muzułmanki oskarżają Polaka o napaść i nazywają rasistą. Mężczyzna wyjaśnia, że to on padł ofiarą agresji. „Jak mogę być rasistą, skoro broniłem mojej czarnoskórej dziewczyny?” – zauważa.

Do incydentu miało dojść przed kilku dniami na stacji Baker Street londyńskiego metra.

Muzułmanka i jej koleżanka twierdzą, że padły ofiarą niczym nie sprowokowanego, brutalnego, rasistowskiego ataku. Jednej z nich, Aniso Abdulkadir, agresywny mężczyzna miał ściągnąć hidżab po czym uderzyć ją w twarz. Spieszącą jej na ratunek koleżankę, w interecie podpisującą się jako Lux, miał przycisnąć do ściany i opluć.

Koniecznie przeczytaj: Włoski restaurator oskarżony o kulinarny rasizm

Czytaj też: Sąd w Wielkiej Brytanii skazał na więzienie mężczyznę, którzy rzucał bekonem w muzułmanki [WIDEO]

Według skarżących się na napaść, równie agresywna miała być towarzysząca mężczyźnie czarnoskóra kobieta, która miała grozić ofiarom i obrzucać je przekleństwami.

Kobiety postanowiły nie zostawić tej sprawy. Same w Internecie namierzyły mężczyznę i jego partnerkę, zwróciły się też do jego pracodawcy. Sprawcą napaści jest według nich Polak.

Głos w sprawie zajął też oskarżony o napaść i rasizm Polak. 28-latek tłumaczy, że nie zaatakował młodej muzułmanki, a jedynie bronił swojej dziewczyny. Zaprzecza, jakoby miał pobić kobietę. Zapewnia, że podjął współpracę z policją w celu uzyskania nagrań z CCTV, które mają rozwiać wątpliwości co do przebiegu zajścia. Jak twierdzi Polak, jego partnerka została zaatakowana przez muzułmanki, którym najwyraźniej nie spodobał się związek czarnoskórej kobiety z białym mężczyzną.

Warto przeczytać: Pierwszy Polak-dżihadysta stanie przed sądem. W szeregach islamistów w Syrii walczył przez rok. Nie przyznał się do winy

Podziel się