Szukaj

Polak został dotkliwie pobity deską z nabitymi gwoźdźmi. Do zdarzenia doszło w Wielkiej Brytanii, gdzie znęcało się nad nim dwudziestu oprawców

18-04-2018 17:39
Policja w Wielkiej Brytaniii Fot. EDDIE / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

W Hull w Wielkiej Brytanii doszło do rasistowskiego zdarzenia. Naszego rodaka zaatakowała dwudziestoosobowa grupa. Prawdopodobnie „sprowokowało” ich to, że mężczyzna był Polakiem. O napaści poinformowała miejscowa policja.

Z relacji przyjaciół 20-latka wynika, że mężczyźni rozmawiali ze sobą po polsku. To było wystarczającym pretekstem dla dwudziestoosobowej grupy przebywającej w pobliżu.

Potem zaczęli nas ścigać i rzucać butelkami, więc zrobiliśmy jedyną rzecz którą mogliśmy: uciekliśmy. Niestety złapali jednego z nas. Uderzyli w niego drewnianą deska z gwoździami. Leżał na ziemi 25 minut przed przybyciem karetki. Po spędzeniu nocy w szpitalu, wraca do zdrowia w domu

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: Za wspieranie Alfiego Evansa ma wrócić do Włoch. Duchowny nie będzie mógł uczestniczyć w pogrzebie chłopca, musi opuścić Wielką Brytanię

– powiedział gazecie „Hull Daily Mail” znajomy zaatakowanego, który był na miejscu zdarzenia.

Policja potraktowała sprawę niezwykle poważnie, ponieważ było to kolejne już zajście w tym miesiącu. W dodatku niedawno zabito 21-letnią kobietę. Podejrzewa się, że wszystkie ataki przeprowadzane są na tle rasowym.

Z relacji znajomego ofiary wynika, że tego typu napaści stały się normą. Mężczyzna stwierdził wręcz, że boi się opuszczać dom:

Tego rodzaju rzeczy zdarzają się niemal każdego dnia Polakom tutaj – powiedział „Hull Daily Mail”. – Mieszkam tutaj od pięciu czy sześciu lat i na początku nie miałem żadnych problemów. Wtedy gangi zaczęły zdawać sobie sprawę, że jestem Polakiem i od tego czasu mam problemy. Teraz wszyscy się tym martwią. Jest zdecydowanie coraz gorzej.

Warto przeczytać: Niemcy: Grupa nastolatków pobiła 11-letniego chłopca z Polski. „Poszkodowane dziecko trafiło do szpitala, gdzie otrzymało pomoc”

Podziel się