Szukaj

Niemcy wreszcie przyznają: „Polak był bohaterem”. Te dowody jednoznacznie wskazują, że gdyby nie polski kierowca, ofiar mogłoby znacznie więcej

22-12-2016 10:28
Łukasz Urban
Podziel się

Z informacji przekazanych przez niemieckich śledczych wynika, że prawdopodobnie to bohaterska postawa polskiego kierowcy przyczyniła się do tego, że nie było więcej ofiar poniedziałkowego zamachu w Berlinie.

Według niemieckiego „Bild”, który powołuje się na informacje uzyskanie od policji, 37-letni Łukasz Urban żył w momencie, w którym miał miejsce zamach. Wyniki obdukcji wskazują, że polski kierowca, który siedział na miejscu pasażera prawdopodobnie walczył w terrorystą kierującym ciężarówką i robił wszystko, aby zmienić trasę przejazdu i uniknąć kolejnych ofiar.

Polak, który walczył o życie niewinnych ludzi zapłacił za to najwyższą cenę. Napastnik atakował go nożem, na koniec strzelił do niego z pistoletu. W ciężarówce znaleziono także krew terrorysty, więc możliwe, że zamachowiec został zraniony przez Łukasza w czasie szamotaniny.

Koniecznie przeczytaj: Po zamachu w Berlinie Niemcy mają nowego bohatera. Jest nim... imigrant z Libanu

Czytaj też: „To była osoba typu Polak” Zadziwiające słowa, które padły w relacji z zamachu w Berlinie w stacji TVN24 [WIDEO]

Analiza trasy przejazdu jednoznacznie pokazuje, że gdyby nie interwencja polskiego kierowcy, który prawdopodobnie, kiedy zorientował się, w jakim celu została porwana jego ciężarówka, chwycił za kierownicę, powodując, że ciężarówka ostro skręciła w lewo i zatrzymała się. Gdyby nie to, zamachowiec kontynuowałby jazdę prosto przez alejkę pełną ludzi, zabijając w ten sposób znacznie więcej osób.

Bohaterstwo Łukasza zaczęły wreszcie zauważać niemieckie media, który przypomnijmy na początku sugerowały, że zamachowcem był Polak, tylko na tej podstawie, że ciężarówka miała polskie tablice rejestracyjne.

Teraz „Die Welt” i inne niemieckie gazety zmieniają narrację i w kolejnych artykułach piszą o polskim bohaterze. Uznanie dla postawy Łukasza wyrażają także obywatele Niemiec, trwa m.in. zbiórka podpisów pod petycją o przyznanie przez prezydenta Niemiec odznaczenia dla Polaka.

Poniżej zdjęcia, które pokazują trasę przejazdu ciężarówki na placu Breitscheidplatz.

Zamach w Berlinie - trasa przejazdu ciężarówki

Warto przeczytać: Bezdomny podpalony przez imigrantów w Berlinie jest Polakiem. Tylko jedna osoba została aresztowana, resztę podejrzanych policja już zwolniła!

Podziel się