Szukaj

Polacy wśród ofiar katastrofy lotniczej w Etiopii. Nikt ze 157 osób nie przeżył [foto]

10-03-2019 15:04
Ethiopian Airlines Boeing 767 Fot. André Wadman / wikimedia.org / GNU 1.2
Podziel się

Boeing 737 należący do etiopskich linii lotniczych rozbił się kilka minut po starcie z lotniska w Addis Abebie. Katastrofy nie przeżył nikt z 157 osób znajdujących się na pokładzie. Według najnowszych informacji wśród podróżnych było dwoje Polaków.

Samolot leciał do stolicy Kenii, Nairobi. Rzecznik linii lotniczych Ethiopian Airlines przekazał, że maszyna rozbiła się ok. godz. 8:44 czasu lokalnego. Około 6 minut po starcie Boeing 737 MAX 8 zniknął z radarów. Wrak odnaleziono ok. 60 km od lotniska.

Według oficjalnych informacji podawanych przez przewoźnika na pokładzie maszyny znajdowało się 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Nikt nie przeżył katastrofy.

Koniecznie przeczytaj: Kogo Polacy darzą sympatią, a kogo nie lubią? Zapytano o stosunek do innych narodów [foto]

Czytaj też: Tragiczny wypadek w Gdyni. Trzy osoby nie żyją. Jedną z ofiar jest znany muzyk [wideo+foto]

Na konferencji prasowej dyrektor Ethiopian Airlines - Tewolde GebreMariam poinformował, że samolotem podróżowało dwóch Polaków. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ostatnim komunikacie podało, że ta informacja jest sprawdzana.

Pełna lista pasażerów poniżej:

Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna katastrofy. Boeing 737 został włączony do floty etiopskiego przewoźnika kilka miesięcy temu.

Warto przeczytać: Skandaliczne słowa izraelskiego dyplomaty: „Polacy to antysemici. Wielu z nich kolaborowało” [wideo]

Podziel się