Szukaj

Polacy uruchomili nieczynny od 31 lat diabelski młyn w Czarnobylu [WIDEO]

15-09-2017 23:10
Polacy uruchomili diabelski młyn w Czarnobylu Fot. Приличные анекдоты / YouTube / screen YouTube
Podziel się

„Postanowiliśmy tchnąć trochę życia w ten piękny krajobraz” - napisali autorzy nagrania, na którym widać obracający się diabelski młyn zlokalizowany w Prypeci, w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Nie wiadomo, w jaki sposób polskim turystom udało się wprawić w ruch nieczynną od 31 lat konstrukcję.

O zdarzeniu poinformowała ukraińska stacja radiowa „Gromadskoje radio”. Polscy turyści, którzy wrzucili filmik z poruszającym się kołem widokowym na YouTube, napisali, że diabelski młyn w zamierzeniu planowano uruchomić na święto 1 maja w 1986 roku. Zaledwie 5 dni wcześniej doszło do wybuchu reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu, w wyniku której ewakuowano m.in. liczącą 50 tys. mieszkańców Perypeć.

Koniecznie przeczytaj: Polacy zostali bohaterami w Czechach. Skoczyli na ratunek tonącemu mężczyźnie. Okazało się, że to znany aktor [WIDEO]

Czytaj też: Polacy zauważyli, że kierowca tira złapał pasażera na gapę. Afrykański imigrant przebił plandekę w czasie jazdy [WIDEO]

Nie wiadomo, w jakiś sposób Polacy uruchomili konstrukcję, która nie była podłączona do prądu. Ukraińcy nie są, delikatnie mówiąc, zadowoleni z tej akcji naszych rodaków. O sprawie powiadomiono Państwową Agencję Ukrainy, która zarządza Strefą Wykluczenia. Podkreśla się, że stan techniczny urządzenia nie był sprawdzany od lat, koło mogło się więc zerwać i spowodować duże szkody.

Warto przeczytać: Niemcy: Imigrant z Afryki zablokował auto. Miał pecha. W środku byli Polacy [WIDEO]

Podziel się