Szukaj

Słowacja: Polacy ścigali się luksusowymi samochodami. Doprowadzili do śmiertelnego wypadku [wideo]

01-10-2018 18:26
Tragiczny wypadek na Słowacji Fot. FastLife / Facebook.com
Podziel się

W niedzielę w okolicach słowackiego miasta Dolny Kubin doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Spowodowali go Polacy, którzy postanowili pościgać się luksusowymi samochodami. Podczas szaleńczej jazdy jeden z rywalizujących kierowców zderzył się ze skodą fabią, w której podróżowała rodzina. W wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba, zaś dwie zostały ciężko ranne.

Polacy ścigali się porsche, ferrari i mercedesem. Na nagraniu widać, jak kierowcy jadący luksusowymi samochodami kolejno próbują wykonać manewr wyprzedzenia. Pierwszemu z nich udaje się zjechać z powrotem na prawy pas. Drugi, jadący za nim, decyduje się na hamowanie, zapewne uznając, iż nie będzie w stanie zdążyć przed nadjeżdżającym z naprzeciwka autem. Z kolei trzeci z Polaków nie zwalnia i jadąc lewym pasem, doprowadza do czołowego zderzenia ze skodą fabią.

Koniecznie przeczytaj: Tragiczny wypadek pod Biłgorajem. Nie żyją dwie osoby. Zderzyły się trzy samochody osobowe i TIR

Czytaj też: Łódź: Śmiertelny wypadek spowodowany przez pijanego Ukraińca. Nie żyje 21-letnia dziewczyna [foto]

W tym samochodzie jechała cała rodzina. Kierujący pojazdem 57-letni Słowak zginął na miejscu. Z kolei jego małżonka oraz syn zostali ciężko ranni. Stan zdrowia pozostałych osób, które uczestniczyły w wypadku nie jest znany.

Kierowca porsche został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze zapowiedzieli „bezkompromisowe działanie” wobec sprawców wypadku.

Słowacka policja udostępniła również ku przestrodze nagranie ukazujące ten tragiczny wypadek.

Warto przeczytać: Kierowcy z Polski przed sądem w Słowacji. Zapadła decyzja o areszcie dla sprawcy tragicznego wypadku

Podziel się