Szukaj

Polacy rzucali bekonem w muzułmanów

08-10-2016 13:33
Plastry surowego bekonu w piekarniku Fot. Health Gauge / pixabay.com / CC BY 2.0
Podziel się

Dwóch nietrzeźwych Polaków rzucało bekonem w muzułmanów w czasie wieczornej modlitwy w meczecie w Camden w Wielkiej Brytanii – donosi angielski tabloid Mirror. Zdecydowano, że 21-letni Mateusz P. i 28-letni Piotr Cz-Ż. z o obawy o ich bezpieczeństwo pozostaną w areszcie do momentu ogłoszenia wyroku w ich sprawie.

Prokurator Zahid Hussain powiedział, że choć każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, to Polacy naruszyli granicę wolności słowa i dopuścili się zbrodni nienawiści, która jest uznawana za poważne przestępstwo. Dodał też, incydent był przejawem islamofobii.

Hussain zaznaczył, że pijani Polacy naruszyli zasady religijne już wtedy, kiedy przekroczyli próg meczetu. Według zasad islamu nie można wchodzić do świątyni, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Koniecznie przeczytaj: Premier Wielkiej Brytanii ostro skrytykowała decyzję FIFA

Czytaj też: Brytyjczycy za prawem stałego pobytu i pracy dla obywateli UE

Polacy mieli zakupić w pobliskim sklepie duże ilości boczku. Po wejściu do islamskiej świątyni rzucali nim w kierunku modlących się wiernych. Muzułmanie początkowo myśleli, że to atak terrorystyczny i zaczęli uciekać z meczetu. Na miejscu zdarzenia szybo pojawiła się angielska policja, która zatrzymała Polaków.

Piotr Cz-Ż. i Mateusz P. ze względów bezpieczeństwa pozostaną w areszcie do momentu ich skazania. Obaj Polacy przyznali się do winy.

Warto przeczytać: USA: Muzułmanie zapowiedzieli, że „będą rozprawiać się z Polakami”

Podziel się