Szukaj

Polacy bohaterami! W Holandii uratowali ojca z trójką dzieci [WIDEO]

04-01-2017 01:45
Wypadek w Holandii Fot. WEEFF / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Do całego zdarzenia doszło w holenderskiej miejscowości Bovenkarspel. Grupa Polaków była świadkiem, jak osobowe auto dachowało i wpadło do kanału z lodowatą wodą. Nasi rodacy pośpieszyli z pomocą.

W przewróconym aucie znajdował się Holender z trójką małych dzieci. Polacy, którzy skoczyli do wody nie mogli wyciągnąć pojazdu z wody. Przechylili jednak samochód, aby wlewało się do niego jak najmniej wody, pomagali też ojcu przytrzymywać główki dzieci nad lustrem wody.

Wkrótce do akcji dołączyli holenderscy policjanci, ale całą rodzinę udało się dopiero wyciągnąć z samochodu po przyjeździe strażaków, którzy wybili przednią szybę auta.

Koniecznie przeczytaj: Wyjątkowo celny komentarz Przemysława Wiplera po zamachu w Berlinie, zakończony gorzką puentą „… Polacy w jednych i drugich byli tylko mordowani”.

Czytaj też: Czy Polacy chcą dostępu do broni? Miażdżące wyniki sondażu [WIDEO]

Samochód leżał w wodzie do góry nogami. Próbowało pomóc 7 osób, w tym 3 osoby postronne, ale nic nie pomagało. Słychać było płacz dzieci - pisał na Twitterze policjant z Bovenkarspel, Frank Meiisen.

Holenderska rodzina trafiła do szpitala, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Bardzo możliwe, że gdyby nie bohaterska interwencja Polaków, wypadek mógłby zakończyć się tragedią.

Poniżej nagranie z miejsca zdarzenia.

Warto przeczytać: Polacy niewolnikami u muzułmańskiej rodziny w Wielkiej Brytanii. „Lepiej traktowali psy”

Podziel się