Szukaj

„Pokładajcie swe nadzieje w Hillary” - przemowa Obamy na Konwencie Demokratów

Hillary Clinton podczas przemówienia w Światowym Centrum Kongresowym w Georgii Fot. Brett Weinstein / flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Prezydent Barack Obama, przemawiając w środę na Konwencie Demokratów, oficjalnie zaapelował do swoich wyborców o oddanie głosu na Hillary Clinton, która, jak sam podkreślił, „kontynuuje jego dziedzictwo”.

Na konwencie wygłosił najprawdopodobniej jedną z ostatnich prezydenckich mów. Cały wysiłek poświęcił, by przekazać ważną wiadomość do sceptycznie nastawionych wyborców – Ameryka nie jest słaba. Jednak, aby pozostała silna, potrzebny jest kolejny silny przywódca państwa, który będzie kontynuował jego politykę w duchu demokratycznym.

Ameryka już jest wspaniała. Ameryka już jest silna. I przyrzekam, nasza siła, nasza wielkość nie pochodzi od Donalda Trumpa – powiedział Obama, po czym dodał, iż demagodzy pokroju lidera Republikanów zawsze ponoszą na końcu klęskę. Następnie zaczął wychwalać pracę sekretarz stanu, mówiąc, iż jest ona lepszą i bardziej wykwalifikowaną kandydatką na prezydenta od niego samego, a nawet od swojego męża (Billa Clintona). Wspominał również o fali krytyki, z którą musiała się zmierzyć na przestrzeni 40 lat, znajdując się pod „medialnym mikroskopem”. Po takich doświadczeniach – wyraził swoje przekonanie prezydent – Hilary będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkim, włączając w to trudny obowiązek rządzenia krajem.

Koniecznie przeczytaj: Wszystkie głowy ocalone! Nikt nie straci posady po wpadce Melanii Trump

Czytaj też: Partia KORWiN zbiera podpisy pod inicjatywą ustawodawczą ws. kary śmierci i dostępu do broni

Po zakończeniu swojego przemówienia do Obamy dołączyła kandydatka na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. We wtorek Clinton oficjalnie otrzymała nominację do startu w wyborach prezydenckich z ramienia Partii Demokratycznej.

Warto przeczytać: Jak poprawność polityczna odebrała medal polskiej biegaczce

Podziel się