Szukaj

Na pogrzebie Alfiego Evansa zebrały się ogromne tłumy. Mieszkańcy Liverpoolu oklaskami pożegnali „małego wojownika” [wideo]

14-05-2018 19:45
Pogrzeb Alfiego Evansa Fot. Agata / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Sprawą Alfiego Evansa żyły media na całym świecie. Wielu ludzi kibicowało chłopcu, aby ten wygrał walkę o życie. Choć dwulatek ostatecznie zmarł, na jego pogrzebie pojawiły się setki osób, które chciały pożegnać się po raz ostatni.

Rodzina zmarłego chłopca poprosiła, aby podczas ceremonii pogrzebowej przy zmarłym chłopcu byli wyłącznie najbliżsi. Zezwolono jednak na ustawienie się na trasie konduktu żałobnego, o ile nikt nie ubierze się na czarno. Policjanci wydali oświadczenie, w którym poprosili zebrany tłum o uszanowanie woli rodziny.

Osoby, które śledziły losy Alfiego, przybyły więc na trasę konduktu żałobnego. Wielu ze zgromadzonych ludzi miało na sobie koszulki z napisem: „Alfie’s Army”. Gdy przejeżdżał pojazd z trumną, zebrani zaczęli cicho klaskać, nikt jednak się nie odzywał. W ten sposób oddano cześć zmarłemu chłopcu.

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Stuhr załamany zwierza się u Olejnik: „Ostatnie czasy zniszczyły dążenie mojego życia - całe życie chciałem być Europejczykiem” [wideo]

Czytaj też: Rafalala w areszcie. Policja publikuje nagranie z zatrzymanym transseksualistą w kajdankach. Postawiono mu trzy zarzuty [wideo]

Alfiego pożegnali również kibicie Evertonu. Ojciec chłopca jest wielkim fanem tej drużyny. Na stadionie wywieszono dla chłopca specjalny transparent:

Warto przeczytać: Jonny Daniels idzie śladami Jana Tomasza Grossa? „Liczba Polaków, którzy mordowali Żydów była większa niż chcieliby tego Polacy"

Podziel się