Szukaj

Pogróżki wobec pracowników redakcji „Charlie Hebdo”. Islamiści zapowiadają kolejny atak na francuski tygodnik [FOTO]

06-11-2017 17:34
Charlie Hebdo Fot. Charlie Hebdo Officiel / Facebook
Podziel się

„Charlie Hebdo” to jeden z najpopularniejszych we Francji tygodników satyrycznych. Cały świat usłyszał o redakcji tego czasopisma po krwawym zamachu terrorystycznym, do którego doszło w 2015 r. Teraz islamiści kolejny raz grożą atakiem.

Pracownicy redakcji „Charlie Hebdo” przyznają, że otrzymują pogróżki, w których islamiści grożą im śmiercią. W otrzymywanych wiadomościach muzułmańscy ekstremiści zapowiadają także zniszczenie siedziby redakcji.

Groźby pod adresem „Charlie Hebdo” są związane z okładką czasopisma. W stronie tytułowej nowego wydania znajduje się karykatura Tariqa Ramadana. Ten znany islamolog i  wykładowca Uniwersytetu w Oksfordzie został oskarżony przez dwie kobiety o gwałt. Ich zdaniem mężczyzna powiedział, że kobiety, które nie noszą chust na głowach zasługują na to, aby je gwałcić.

Koniecznie przeczytaj: Krwawy atak w Egipcie. Setki ofiar. Terroryści zdetonowali bomby, potem zaczęli strzelać [FOTO]

Czytaj też: Atak terrorystyczny na Manhattanie. Zamachowiec zabił kilka osób, kilkanaście ranił [FOTO + WIDEO]

Przy karykaturze na okładce nowego tygodnika znajduje się napis: „Jestem szóstym filarem islamu”. Islam opiera się jedynie na 5 filarach - należą do nich: pięciokrotna modlitwa w ciągu dnia, post, jałmużna, wyznanie wiary i pielgrzymka do Mekki. Chociaż niektóre odłamy tej religii uważają filary islamu jedynie za zalecenia, to jednak sunnici, szyici i charydżyci bardzo poważnie traktują te obowiązki.

Redakcja czasopisma „Charlie Hebdo” została już zaatakowana przez islamskich ekstremistów. Siedzibę gazety podpalono 6 lat temu, a w styczniu 2015 r. doszło tam do krwawego ataku. W wyniku działań terrorystów zginęło 12 osób, w tym 8 osób związanych zawodowo z „Charlie Hebdo”.

 

Warto przeczytać: Musieli przejść na islam, aby przeżyć. Tragiczna sytuacja koczowniczego plemienia wygnanego ze zniszczonego tropikalnego lasu

Podziel się