Szukaj

Unijni urzędnicy dostaną podwyżki. Tyle będzie teraz zarabiał Donald Tusk

18-12-2018 18:55
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformował „The Telegraph”, unijni urzędnicy otrzymają podwyżki pensji. Dzięki tej decyzji szef Rady Europejskiej, Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean Claude Juncker będą zarabiali o 550 euro więcej miesięcznie. Nagrodzeni zostaną również komisarze europejscy, którzy będą otrzymywać pensję o 400 euro większą.

Z relacji mediów wynika, iż dzięki podwyżkom płac, zarówno Donald Tusk, jak i Jean-Claude Juncker będą zarabiać po 32,7 tys. euro mięsięcznie, natomiast unijni komisarze po wprowadzonej zmianie będą pobierali wynagrodzenie w wysokości 26,6 tys. euro.

Doniesienia medialne o przyznaniu podwyżek dla uinjnych urzędników były chętnie komentowane przez użytkowników mediów społecznościowych:

Koniecznie przeczytaj: Jak się wita Jean-Claude Juncker? To co pokazał w Watykanie, to tylko fragment jego „umiejętności” [WIDEO]

Czytaj też: Jean-Claude Juncker publicznie zadrwił z Donalda Tuska w czasie spotkania z Donaldem Trumpem [WIDEO]

 

Warto przeczytać: Mina premiera Mateusza Morawieckiego mówi wszystko. Politykowi nie spodobało się wylewne powitanie ze strony Jeana-Claude Junckera [wideo+foto]

Podziel się