Szukaj

Ciężko pobita przez imigrantów kobieta to Polka! Policja ujawniła nagranie dopiero po trzech miesiącach! [WIDEO]

16-03-2017 19:38
Polka pobita przez imigrantów w Wielkiej Brytanii Fot. Brytol / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Okazuje się, że ofiarą brutalnego napadu na tle rasowym, do jakiego doszło w grudniu ubiegłego w Wielkiej Brytanii roku, była Polka. Angielska policja z hrabstwa West Midlands dopiero teraz zdecydowała się opublikować nagranie z tego zdarzenia.

Do napaści doszło w nocy 11 grudnia 2016 r. w okolicach Coventry SkyDome Arena w Coventry, niedaleko Birmingham. 34-letnia Polka, która wracała wraz ze swoim partnerem do domu została napadnięta przez trzech rosłych imigrantów o ciemnym odcieniu karnacji. Napastnicy zaczęli rzucać w stronę pary rasistowskimi wyzwiskami, potem zaatakowali. Nie oszczędzili nawet kobiety, której złamali nos i kość policzkową.

Koniecznie przeczytaj: Rasistowski atak w Wielkiej Brytanii na 56-letnią Polkę

Czytaj też: Szkocja odłączy się od Wielkiej Brytanii? Premier szkockiego rządu chce referendum [WIDEO]

W obronie 34-latki stanął towarzyszący jej mężczyzna, jednak szybko został otoczony przez trzech imigrantów. Gdyby nie funkcjonariusze policji, którzy przybiegli na miejsce zdarzenia, prawdopodobnie partner Polki zostałby dotkliwie pobity. Niestety sprawcy zdołali uciec.

Zadziwiające jest to, że brytyjska policja, która dysponowała nagraniem z monitoringu, dopiero po trzech miesiącach zdecydowała się je opublikować. Komunikat w polskich i brytyjskich mediach pojawił się w ten wtorek. Na policję już zgłosił się jeden ze sprawców, który przyznał, że brał udział w ataku. Mężczyzna, który jak podano ma ok. 20 lat i jest „Azjatą”, obecnie przebywa w areszcie. Prokuratura ma zdecydować, czy zostaną mu postawione zarzuty.

Napad na Polkę kwalifikuje się jako ciężkie pobicie, któremu towarzyszył wątek rasistowski. Część internautów zwraca uwagę, że policja mogła celowo wstrzymywać się z informowaniem o zdarzeniu, aby nie podsycać nastrojów antyimigranckich i chronić sprawców.

Warto przeczytać: 53-letni Pakistańczyk skazany za seks z 13-latką z Polski

Podziel się