Szukaj

Włochy: uczennica pobita przez matkę, bo nie chciała nosić w szkole muzułmańskiej chusty

04-12-2016 12:19
Młoda dziewczyna w muzułmańskiej chuście
Podziel się

Do całego zajścia doszło w północnych Włoszech, w miejscowości Udine. Uczennica miejscowego technikum została pobita przez własną matkę, gdy ta dowiedziała się, że córka nie nosi w szkole muzułmańskiej chusty.

Pobita dziewczyna, po pobycie w szpitalu, gdzie otrzymała pomoc medyczną, została umieszczona w chronionej placówce. Prokuratura wszczęła już postępowanie przeciwko kobiecie – imigrantce z północnej Afryki.

Z ustaleń policji wynika, że nastolatka, która miała nakaz noszenia muzułmańskiej chusty, ściągała ją w technikum, do którego chodzi i zakładała przed powrotem do domu. Dowiedziała się o tym jej matka, która odwiedziła córkę w szkole przed końcem lekcji. Po powrocie kobieta za karę pobiła nastolatkę, powodując m.in. obrażenia twarzy. O całej sprawie dowiedzieli się następnego dnia nauczyciele, którym przestraszona dziewczyna powiedziała, że boi się reakcji ojca, który miał wrócić wkrótce do domu. Szkoła postanowiła zawiadomić policję.

Koniecznie przeczytaj: Grozili jej muzułmanie. W odpowiedzi wrzuciła do sieci nagranie, na którym podpala Koran [WIDEO]

Czytaj też: Włochy: 32-letni muzułmański imigrant z Maroka wydalony z kraju. Chciał przeprowadzić krwawy zamach w Watykanie

Matka dziewczyny przyznała się do pobicia, ale twierdzi, że zrobiła to z powodu złego zachowania córki, a nie ze względów religijnych.

Warto przeczytać: Niemcy: Imigranci spalili ośrodek dla uchodźców, bo… zabrakło Nutelli i żelków [WIDEO]

Podziel się