Szukaj

Po zamachu w Barcelonie „Charlie Hebdo” punktuje islam. Trafny komentarz satyryków wywołał oburzenie... europejskich mediów [FOTO]

23-08-2017 20:30
Antyislamska okładka Charlie Hebdo Fot. Charlie Hebdo Officie / Facebook
Podziel się

Znany francuski tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo” w najnowszym numerze nawiązał do zamachu w Barcelonie. Okładka uznana przez większość zachodnich mediów za „kontrowersyjną” i „szokującą” w ironiczny sposób ukazuje islam jako „religię pokoju”.

Grafika zaprezentowana na okładce „Charlie Hebdo” przedstawia martwe ciała ofiar przejechanych przez ciężarówkę. Na rysunku widoczny jest również napis: „Islam, religia pokoju… wiecznego”.

Jak na razie satyryczny rysunek spotkał się z oburzeniem, ale głównie ze strony lewicowych mediów. Na redakcję francuskiego tygodnika spadła fala krytyki, zapowiadane są nawet pozwy za rzekomo nieuzasadnione łączenie islamu z terroryzmem.

Koniecznie przeczytaj: Po zamachu w Barcelonie tak ocieplają wizerunek muzułmanów. Nawet ustawiła się kolejka… [WIDEO]

Czytaj też: Co islam dał światu? Muzułmański uczony miażdży swoich współwyznawców. „Sami nigdy niczego nie dokonaliśmy” [WIDEO]

Przypomnijmy, że w styczniu 2015 r. w zamachu dokonanym na redakcję przez muzułmańskich terrorystów zginęło 9 pracowników tygodnika i 2 policjantów. Atak przeprowadzono po tym, jak „Charlie Hebdo” przedrukowało z duńskiej gazety karykaturę Mahometa. W geście solidarności z ofiarami zamachu popularne stało się hasło „Je suis Charlie” (jestem Charlie).

Jak widać, tym razem rysownicy, którzy trafnie wypunktowali związki islamu z terroryzmem, nie mogą liczyć na takie wsparcie.

Warto przeczytać: Haniebne nagranie z Niemiec. Schultz składa kondolencje po zamachu, a tymczasem za jego plechami… [WIDEO]

Podziel się