Szukaj

Po entuzjastycznym pożegnaniu w Warszawie, w Hamburgu Donalda Trumpa czekało wrogie powitanie [FOTO i WIDEO]

06-07-2017 21:27
Hamburg, powitanie Trumpa Fot. miriam steimer / twitter / screen Twitter
Podziel się

Entuzjastyczne tłumy, które pozdrawiał amerykańskiego prezydenta podczas wizyty w Warszawie, kontrastują z rzeczywistością, jaką zastał po przylocie do Hamburga. Przed szczytem G20 miasto przypomina twierdzę. Na ulicach widać siły porządkowe i wrogie transparenty.

W powitaniu i pożegnaniu amerykańskiej pary prezydenckiej na warszawskim Okęciu wzięły udział tłumy Polaków. Warszawiacy licznie stawili się na trasie przejazdu państwa Trump. Entuzjastyczny tłum szczelnie wypełnił Pl. Krasińskich.

Nic dziwnego, że już po odlocie Donald Trump dziękował Polakom na Twitterze.

Jednak, kiedy Air Force One wylądował w Hamburgu, prezydent USA musiał zderzyć się z zupełnie inną rzeczywistością. Wrogą.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

Czytaj też: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

W przeddzień szczytu G20 miasto wygląda jak oblężona twierdza. Na ulicach siły porządkowe ścierają się z lewackimi protestantami. W powietrzu latają butelki, kamienie, koktajle Mołotowa. Włąściciele sklepów pozabijali witryny paździerzowymi płytami.

Ulice miasta są puste. Poza okolicami Targu Rybnego, gdzie zebrali się lewicowi protestanci: antyglobaliści, anarchiści, ekolodzy… Nad ich głowami powiewa „witający” Trumpa banner z napisem „Welcome to hell”.

Policja szykuje się na walki uliczne. Szacuje, że może w nich uczestniczyć nawet 8 tysięcy demonstrantów.

Warto przeczytać: Sytuacja w Hamburgu pogarsza się. Melania Trump nie może opuścić hotelu [WIDEO]

Podziel się