Szukaj

Niesamowite nagranie z Paryża – kamera uchwyciła moment, w którym piorun uderzył w wieżę Eiffla [wideo]

29-05-2018 15:46
Piorun uderzył w Wieżę Eiffla Fot. Dorian Dziadula / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Paryżu doszło do interesującego zdarzenia – podczas burzy w wieżę Eiffla uderzył piorun. Jedna z kamer internetowych zarejestrowała piorun uderzający w konstrukcję. Widok robi niesamowite wrażenie.

Na Twitterze pojawiło się nagranie z momentu uderzenia pioruna w wieżę Eiffla. Film zamieścił jeden z francuskich meteorologów Dorian Dziadula. Choć materiał znajduje się w internecie od zaledwie kilkunastu godzin, obejrzało go już blisko 200 tysięcy osób.

Koniecznie przeczytaj: Kuloodporna szyba ma bronić turystów odwiedzających wieżę Eiffla

Czytaj też: Film, który pokazuje jak zmieniła się Francja w wyniku otwartej polityki imigracyjnej [WIDEO]

Wieża Eiffla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów we Francji. Prace nad jej budową rozpoczęto w roku 1887. Wieża miała upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej. Ponadto jej celem było pokazanie potęgi gospodarczo-naukowej kraju.

Jej projektantem był Gustave Eiffel. To właśnie on zaproponował wykorzystanie wieży jako laboratorium aerodynamicznego oraz meteorologicznego. Po pewnym czasie na szczycie konstrukcji zamontowano „telegraf bez drutu”. Podczas pierwszej wojny światowej wieżę wykorzystano do łączności z posterunkami wojskowymi na granicy z Niemcami.

Warto przeczytać: Szokujące nagranie ze stolicy Francji! Islamiści przejmują Paryż [WIDEO]

Podziel się