Szukaj

To trzeba zobaczyć. Pilot w mistrzowski sposób wylądował bez przedniego koła [wideo]

13-05-2019 16:41
Pilot wylądował bez przedniego koła, Birma Fot. Cape Diamond ‏ / Twitter / Twitter
Podziel się

Do sieci trafiło nagranie pokazujące brawurowe lądowanie pilota birmańskich linii lotniczych Myanmar National Airlines. Dzięki jego umiejętnościom udało się uniknąć tragedii.

Pilot bezpiecznie sprowadził na ziemię samolot pasażerski Embraer 190, w którym nie wysunęło się przednie koło. Na nagraniu widać przechyloną do przodu maszynę, która ląduje, ryjąc dziobem o asfalt. Można też zauważyć pojawiające się płomienie, które powstały na skutek tarcia kadłuba o podłoże pasa startowego. Na szczęście nie doszło do pożaru. Mimo iż sytuacja była bardzo groźna, a życie osób na pokładzie poważnie zagrożone, to nikt nie zginął - żaden z pasażerów nie nawet obrażeń. Po wylądowaniu 89 osób, łącznie z załogą, zostało bezpieczne ewakuowanych.

Koniecznie przeczytaj: Samolot z Krakowa do Warszawy lądował awaryjne bez wysuniętego podwozia. Na miejscu jest minister [FOTO]

Czytaj też: Przerażające lądowanie polskiego samolotu. Szybka reakcja pilota w walce z silnym wiatrem [WIDEO]

Samolot leciał z miasta Jangon na lotnisko Mandalaj w Mjanmie. Kiedy okazało się, że nie wysuwa się przednie koło rozpoczęto procedurę awaryjną. Maszyna najpierw krążyła nad lotniskiem, aby pozbyć się paliwa. Dopiero wtedy można było zaryzykować lądowanie bez wysuniętego podwozia.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Hit! Wojskowy helikopter wylądował na drodze. Pilot chciał zapytać o drogę [WIDEO]

Podziel się