Szukaj

Zamach w Londynie. Van wjechał w tłum ludzi na moście [FOTO + WIDEO]

04-06-2017 01:32
Zamach w Londynie, London Bridge Fot. LongLiveUAE1 / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Na London Bridge w tłum ludzi wjechała rozpędzona furgonetka. Jak podają brytyjskie media, około 27 osób jest rannych, są też ofiary śmiertelne. Według doniesień, wśród rannych są osoby, które zostały zaatakowane długim nożem.

Sky News podaje, że według policyjnych źródeł był to zamach terrorystyczny. Jak na razie w mediach pojawiają się sprzecznie informacje związane z atakiem. Dziennikarze, którzy rozmawiali ze świadkami zdarzenia, informują, że samochód dostawczy wjechał na chodnik i uderzył w grupę pieszych na moście London Bridge, który łączy dzielnice Southwark i City of London. Pojawiają się również doniesienia, że niektóre osoby mogły zostać zepchnięte do Tamizy.

Koniecznie przeczytaj: Nowe informacje ws. zamachów w Londynie. Ujawniono zdjęcia terrorystów [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Według ostatnich informacji poszkodowanych miało zostać co najmniej 27 osób – 20 zostało staranowanych vanem, a 7 zaatakowanych nożem. Mówi się także o zabitych. Świadkowie mieli słyszeć strzały (mogły zostać oddane przez policję) oraz widzieć napastnika z nożem w ręku. Niektóre doniesienia mówią, że w zamachu brało udział trzech napastników. Reporterka BBC Holy Jones poinformowała stację, że widziała skutego kajdankami przez policję mężczyznę, który prawdopodobnie kierował samochodem.

Teraz pojawiają się informacje, że w Londynie miały miejsce w jednym czasie trzy zamachy.

Reuter podaje, że na Borough Market doszło do ataku nożownika. Co najmniej trzy osoby miały paść jego ofiarą. Na miejscu pojawiła się policja, słychać było strzały. Trzeci atak miał miejsce w dzielnicy Vauxhall.

CNN podaje, że dwóch napastników zaatakowało nożami w restauracji niedaleko London Bridge.

Warto przeczytać: Kolejny „zamach” na meczet w Londynie. Muzułmanie zaatakowani… łyżką do butów [WIDEO]

Podziel się