Szukaj

Samochód wjechał w tłum ludzi przed znanym muzeum w Londynie. Są ranni [FOTO + WIDEO]

07-10-2017 18:13
Samochód wjechał w tłum w Londynie Fot. George Cole‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Co najmniej kilka osób zostało rannych po tym jak samochód wjechał w pieszych przed londyńskim Muzeum Historii Naturalnej. Kierowca został zatrzymany przez brytyjska policję.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 14.20 czasu lokalnego (godz. 15.20 w Polsce) na ulicy Exhibition Road w South Kensington, gdzie znajdują się popularne muzea, m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Victorii i Alberta oraz Muzeum Nauki. Nie potwierdzono, czy był to atak terrorystyczny. Śledczy ustalają, dlaczego samochód wjechał na chodnik.

Według świadków działania kierowcy były celowe. W mediach pojawiają się również niepotwierdzone przez policję doniesienia o strzałach, które miały paść przed zdarzeniem. Opublikowano zdjęcia kierowcy, który został wyciągnięty z auta i aresztowany przez policję.

Koniecznie przeczytaj: „Wracaj do pier***nej Polski!”. Skandaliczne zachowanie taksówkarza w Londynie [WIDEO]

Czytaj też: To samochód był terrorystą? Manipulacje medialne po zamachu w Nowym Jorku [FOTO]

Ranni to głównie turyści. „Świadkowie mówią, że po incydencie na trawniku i chodniku leżało kilka rannych osób” - informuje Reuters. Według BBC przynajmniej jedna osoba została zabrana do szpitala.

Ewakuowane znajdujące się w pobliżu muzea i sklepy, zamknięto również pobliskie ulice. Na miejscu są karetki pogotowia i radiowozy. Sprowadzono również policyjne helikoptery. Miejsca zdarzenia patrolują służby uzbrojone w długą broń.

Warto przeczytać: Londyn gorszy niż Szwecja? Nastolatka została zgwałcona trzy razy w ciągu... jednej GODZINY!

Podziel się