Szukaj

Pierwsze zgłoszone nieprawidłowości w wyborach w USA. Trump złożył pozew

08-11-2016 23:02
Donald Trump, Partia Republikanów Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak podaje CNN, sztab Donalda Trumpa złożył pozew w związku z nieprawidłową pracą lokali wyborczych w jednym z okręgów w stanie Nevada, który może okazać się kluczowym dla Republikanina.

Prawnicy Trumpa pozwali Joe P. Glorina, który wydał postanowienie o przedłużeniu pracy lokali wyborczych w okręgu Clark (Nevada) o dwie godziny.

Prawdopodobnie przyczyną takiej decyzji było długa kolejka chętnych do zagłosowania, z czego zdecydowaną większość stanowili Latynosi, przychyli głównie Hillary Clinton.

Według informacji uzyskanych przez agencję Reuters, w pozwie napisano, że działania pracowników komitetu wyborczego w okręgu Clark były zamierzone i konsultowane z aktywistami Partii Demokratycznej, tak aby wpłynąć na wynik wyborów.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Czytaj też: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Nevada, która znajduje się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych posiada 6 głosów wyborczych - aby wygrać, kandydat musi zdobyć ich 270. Warto dodać, że w tym stanie wyścig o urząd prezydenta USA zazwyczaj jest bardzo wyrównany. Jeżeli incydent rozstrzygnięty byłby na korzyść Trumpa, tysiące głosów zostanie pominiętych przy liczeniu. Niektórzy wskazują jednak, że pozew prawdopodobnie zostanie odrzucony, gdyż prawo Nevady stanowi, że należy umożliwić oddanie głosu wszystkim czekającym w kolejce wyborcom.

Przedłużone głosowania w lokalach w Clark, że to nie jedyne zgłoszone do tej pory nieprawidłowości. Zwolennicy Trumpa z Pensylwanii informowali, że maszyna w lokalu wyborczym nie pozwalała oddać głosu na ich kandydata.

Warto przeczytać: Trump zapowiedział, że nie zamierza pobierać wynagrodzenia za sprawowanie urzędu prezydenta

Podziel się