Szukaj

Chcą, aby autorka „Harry’ego Pottera” przyjęła do swojego domu 18 uchodźców. Petycja cieszy się ogromną popularnością

21-02-2017 11:15
J.K. Rowling, autorka „Harry’ego Pottera” Fot. Daniel Ogren / wikimedia / CC BY 2.0
Podziel się

J.K. Rowling (właściwie Joanne Rowling), brytyjska pisarka, która stworzyła popularną sagę o czarodzieju Harrym Potterze, znana jest także ze swoich lewicowych poglądów i ostrej krytyki antyimigracyjnej polityki. Autorka książek niejednokrotnie wzywała, aby otworzyć grancie dla kolejnych muzułmańskich „uchodźców”.

Jak to zwykle bywa w przypadku celebrytów, brytyjska autorka książek wiele mówi, mało robi. Niektórzy postanowili jej wytknąć jej lewicową obłudę. Francuz Marcus Aurelius w petycji kierowanej do Rowling napisał, że skoro pisarka ciągle solidaryzuje się z uchodźcami, a sama jest bardzo bogata, to powinna przyjąć do swojej wielkiej posiadłości w Szkocji imigrantów.

J.K. Rowling wielokrotnie dawała wyraz swojej solidarności z muzułmańskimi uchodźcami na Twitterze. Często głosi poglądy, że Europa jest zobowiązana dawać schronienie i zapewniać opiekę socjalną uciekającym przed wojną uchodźcom. Jest zwolenniczką otwartych granic i pomagania potrzebującym ponad dzielącymi ich kulturowymi barierami.

Koniecznie przeczytaj: Będą kary dla państw, które nie przyjęły uchodźców? Szwedzka parlamentarzystka zgłasza nową propozycję w tej sprawie

Czytaj też: Wielka Brytania: sześciu imigrantów skazanych za gwałty na dzieciach. W sądzie krzyczeli „Allah Akbar”!

Osoby, które miały inne poglądy, były przez nią od razu atakowane. Nie tylko przez nią. Wiele mulit-milionerów i miliarderów lubi mówić o pomocy dla uchodźców. Ponieważ Rowling należy do grupy chronionych bogaczy, którzy na co dzień nie mają styczności z przerażającą rzeczywistością brutalnych gwałtów, morderstw i zniszczeń, które niejednokrotnie przynoszą ze sobą imigranci, uważamy, że nadszedł czas, aby okazała prawdziwą solidarność.

W swoim wielkim domu w Szkocji ma osiemnaście sypialni – bez trudu mogłaby dać schronienie przynajmniej 18 uchodźcom, nie mówiąc już o potężnej działce ziemi wokół domu, na której bez trudu można by zbudować tymczasowe schronienia – czytamy w petycji.

Autor akcji zaznaczył również, że przyjęta grupa uchodźców powinna być reprezentatywna dla całej populacji imigrantów już przebywających w Europie – na 18 uchodźców powinno przypadać więc 14 mężczyzn poniżej 30 r. życia i cztery kobiety.

Na cztery dni po wystartowaniu petycji podpisało ją już 37 tys. osób. Petycja w j. angielskim znajduje się tutaj: https://www.change.org/p/j-k-rowling-petition-for-j-k-rowling-to-take-in-muslim-refugees-in-her-18-spare-bedrooms

Warto przeczytać: Donald Trump w czasie spotkania z Angelą Merkel: „Imigracja jest przywilejem, nie prawem” [WIDEO]

Podziel się