Szukaj

PE ratyfikował porozumienie paryskie czyli... walka z „globalnym ociepleniem” trwa w najlepsze

05-10-2016 11:29
Parlament Europejski, Strasburg Fot. Diliff / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Parlament Europejski ratyfikował porozumienie klimatyczne z Paryża. Za przyjęciem konwencji było 610 eurodeputowanych, przeciw 38, od głosu wstrzymało się 31. Unia Europejska chce w ten sposób przodować w „ambitnej polityce klimatycznej” i zatrzymać wzrost temperatury na świecie poniżej 2 st. Celsjusza w porównaniu z epoką przedindustrialną. Tak więc UE znowu prowadzi kuriozalną walkę z globalnym ociepleniem, którego oczywiście nie ma.

Ratyfikacja porozumienia z Paryża przez Parlament Europejski miała na celu przyśpieszenie wejścia w życie konwencji klimatycznej. Zgodę na jej przyjęcie wyrazili wcześniej ministrowie wszystkich państw członkowskich, w tym także Polski. Po głosowaniu w Europarlamencie dokument o ratyfikacji został podpisany przez przewodniczącego PE, Martina Schultza. Teraz przepisy „chroniące klimat” mają zacząć obowiązywać jeszcze przed końcem tego roku.

Koniecznie przeczytaj: Polsko-ukraińskie porozumienie. Tym razem chodzi o elektrownie jądrowe

Czytaj też: Według amerykańskiej feministki legalizacja aborcji ochroni nas przed globalnym ociepleniem

Celem konwencji, poza oczywiście „zatrzymaniem” wzrostu temperatur na Ziemi, ma być ograniczenie do 2030 r. emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 40%.

Tym, którzy wierzą w mit globalnego ocieplenia, przypominamy parę faktów z tym związanych: Globalne ocieplenie to mit. Holenderscy naukowcy opublikowali dowody

Warto przeczytać: Unijna debata o prawie antyaborcyjnym w Polsce

Podziel się