Szukaj

RPA: Pastor opublikował nagranie z „cudownego” wskrzeszenia zmarłego. Jego film wywołał prawdziwą burzę [wideo]

27-02-2019 17:30
Wskrzeszenie Fot. AdvBarryRoux / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Działający w RPA pastor Alph Lukau opublikował w sieci nagranie, na którym widać, jak, jego zdaniem, wskrzesza zmarłego mężczyznę. Film ten od początku budzi duże kontrowersje. Część z internautów wierzy w ten cud, inny z kolei twierdzą, że jest to oszustwo mające na celu wypromowanie duchownego. Podobnego zdania są również tamtejsze zakłady pogrzebowe, które zamierzają złożyć pozwy do sądu przeciwko „cudotwórcy”.

Na nagraniu widać, jak przewodzący uroczystościom pogrzebowym pastor Alph Lukau stoi w tłumie żałobników przy otwartej trumnie Trevodena Trevora. W pewnym momencie duchowny zaczyna wznosić modły. Po chwili podchodzi bliżej do rzekomo zmarłego mężczyzny i mówi „Wstań!”. Ku ogromnemu zdziwieniu zgromadzonych ludzi, Trevor reaguje na te słowa, podnosi się, a następnie przy pomocy stojących nieopodal ludzi wychodzi z trumny. 

Koniecznie przeczytaj: Po skandalicznej wypowiedzi izraelskiego ministra internauci nawołują do bojkotu izraelskich produktów [foto]

Czytaj też: Nazywał Polaków „g*wnem”, a siebie „hitlerowcem”. Niemiec Hans G. skazany [foto+wideo]

Komentujący to nagranie internauci są podzieleni. Część z nich wierzy w cud, który miał dokonać pastor, z kolei inni są przekonani, że jest to oszustwo, dzięki któremu Alph Lukau zamierza się wypromować. Podobnego zdania są również tamtejsze firmy pogrzebowe, które już zapowiedziały pozwy przeciwko  duchownemu.

 

Warto przeczytać: Mocne przemówienie Roberta Winnickiego. Tak skomentował to, co dzieje się w Polsce po zabójstwie Pawła Adamowicza [wideo]

Podziel się