Szukaj

Mocne i prawdziwe słowa papieża Franciszka: „Świat nienawidzi chrześcijan”

26-12-2016 23:29
Papież Franciszek, 2014 Fot. Aleteia Image Department / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Kościół katolicki wspomina dzisiaj św. Szczepana, który umarł śmiercią męczeńską. Papież Franciszek w czasie modlitwy Anioł Pański na placu św. Piotra w Rzymie mówił o współczesnych prześladowaniach chrześcijan, zaznaczając, że ich skala jest nawet większa niż w pierwszych wiekach.

Świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa. On przyniósł światło Boga, a świat woli mroki, by ukryć swe nikczemne uczynki – mówił papież Franciszek w czasie poniedziałkowego spotkania z wiernymi w Watykanie.

Przypomniał też, że Jezus przepowiadał męczeństwo chrześcijan, mówiąc do uczniów: „Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia”.

Także dzisiaj Kościół, by dać świadectwo światłu i prawdzie doświadcza w różnych miejscach ciężkich prześladowań, aż do najwyższej próby męczeństwa. Iluż naszych braci i sióstr w wierze doznaje krzywd, przemocy i jest nienawidzonych z powodu Jezusa – mówił Franciszek.

Koniecznie przeczytaj: Dżihadyści z ISIS krzyżowali chrześcijan w Iraku

Czytaj też: Żydowski duchowny domaga się wyrzucenia chrześcijan z Ziemi Świętej. „To wampiry, które chcą wysysać żydowską krew”

Dzisiejszych męczenników jest więcej niż w pierwszych stuleciach. Kiedy czytamy historię pierwszych wieków, czytamy o wielkim okrucieństwie wobec chrześcijan. To samo okrucieństwo jest dzisiaj i to na większą skalę, nie zapominajmy o tym – dodał papież.

Franciszek podkreślił, że szczególnym szacunek i wparcie należy się chrześcijanom z Bliskiego Wschodu, który mimo prześladowań, nie wyrzekają się swojej wiary. Jako przykład pozostawania wierności Ewangelii wskazał chrześcijan z Iraku, którzy Boże Narodzenie świętowali w zburzonej katedrze.

Warto przeczytać: Zamach terrorystyczny na chrześcijańską świątynię w Kairze. Wiele ofiar śmiertelnych [WIDEO]

Podziel się