Szukaj

Papież Franciszek chce kolejnych zmian w Kościele. Tym razem proponuje zreformować muzykę sakralną [WIDEO]

06-03-2017 16:45
Papież Franciszek, 2014 Fot. Aleteia Image Department / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W czasie międzynarodowego sympozjum dotyczącego muzyki sakralnej papież Franciszek wyraził życzenie dokonania zmian w zakresie uwspółcześnienia muzyki religijnej, jaką wierni słyszą w świątyniach katolickich.

Podczas swojego przemówienia, Franciszek przekonywał, że stare tradycyjne formy uświetniania uroczystości kościelnych przez muzykę organową już się przeżyły i muszą zostać zmienione. Pierwszym krokiem do tego, by realnie doszło do reform, musi być właściwa edukacja muzyczna zarówno osób duchownych, jak i świeckich. Papież przyznał, że spotkanie ze współczesnością stworzyło wiele problemów dotyczących języka i innych form komunikacji, które wymagają reinterpretacji.

Koniecznie przeczytaj: Papież Franciszek chce wprowadzać kolejne reformy w Kościele. Zniesienie celibatu możliwe?

Czytaj też: Dlaczego Papież Benedykt XVI abdykował ? Arcybiskup z Włoch zdradza kulisy odejścia niemieckiego papieża

Muzyka według głowy Kościoła katolickiego powinna wywoływać pozytywne wibracje w sercach i umysłach wiernych, a także budować klimat otwarcia i pełnego uczestnictwa w misterium. Warto w tym miejscu dodać, że dwa lata temu Watykan wydał płytę z nagraniami muzyki chrześcijańskiej, którą można określić jako progresywny rock. W przerwach utworów muzycznych słychać głos Franciszka.  

Warto przeczytać: Stanisław Michalkiewicz komentuje słowa papieża Franciszka, który zachęca do przyjmowania uchodźców [WIDEO]

Podziel się