Szukaj

Dlaczego Papież Benedykt XVI abdykował ? Arcybiskup z Włoch zdradza kulisy odejścia niemieckiego papieża

08-03-2017 20:22
Watykan, Bazylka św. Piotra Fot. user:Flicka / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Emerytowany arcybiskup Luigii Negrii zabrał głos w sprawie zrzeczenia się władzy przez Benedykta XVI. Bliski przyjaciel byłego papieża twierdzi, że na Józefie Ratzingerze wywierano ogromną presję.

Włoski hierarcha wyraził przekonanie, że kiedyś przyjdzie dzień, w którym wszystkie materiały na ten temat zostaną ujawnione opinii publicznej. Duchowny dodał przy tym, że:

To nie przypadek, że w Ameryce, nawet na podstawie tego, co zostało opublikowane przez Wikileaks, niektóre grupy katolickie poprosiły prezydenta Trumpa o utworzenie komisji śledczej do zbadania, czy administracja Baracka Obamy wywierała presję na Benedykta.

Koniecznie przeczytaj: Papież Franciszek chce kolejnych zmian w Kościele. Tym razem proponuje zreformować muzykę sakralną [WIDEO]

Czytaj też: Papież Franciszek chce wprowadzać kolejne reformy w Kościele. Zniesienie celibatu możliwe?

Arcybiskup wyjaśnił, że pierwszą kwestią, o jaką zapyta kiedyś św. Piotra, będzie właśnie sprawa abdykacji Benedykta XVI. Duchowny zapytany o inne kościelne sprawy, w tym „Amoris Laetitia” uznał, że i ten problem musi zostać wyjaśniony. W tym wypadku chodzi o kontrowersyjną publikację adhortacji napisanej przez Franciszka I, w której dopuszczono udzielanie sakramentów osobom rozwiedzionym i żyjącym w nowych związkach. Dokument ten wywołał oburzenie w całym Kościele, także w gronie biskupów. Czterech z nich napisało nawet list do Franciszka z zastrzeżeniami, co do nowej nauki płynącej z Watykanu. Nowy papież nie odpowiedział na stawiane mu pytania.  

Warto przeczytać: Materiał „Wiadomości” o Julii Piterze: afera dorszowa, niewykonane wyroki [WIDEO]

Podziel się