Szukaj

Palestyńskie szkoły za pieniądze ONZ przygotowują dzieci do dżihadu [WIDEO]

05-06-2017 12:02
Palestyńska szkoła Fot. Małgorzata Koraszewska / youtube / screen YouTube
Podziel się

Żydzi przedstawiani jako wilki i żmije, wierszyk gloryfikujący dżihad w podręczniku dla 5 klasy i inny, mówiący o „miłym dla ucha szczęku broni” – dla siódmoklasistów. W prowadzonych przez agencję ONZ szkołach dla Palestyńczyków wychowuje się przyszłych terrorystów.

UNRWA (United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East, czyli Agenda Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie) została powołana przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1949 roku. Jej zadaniem jest zapewnienie edukacji, opieki zdrowotnej, opieki społecznej i pomocy w nagłych wypadkach dla palestyńskich uchodźców przebywających na terytorium Libanu, Jordanii, Syrii i Autonomii Palestyńskiej.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmański duchowny o kobietach i niewolnictwie [WIDEO]

Czytaj też: „190:0” w TVP po wyborze Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ

Na funkcjonowanie UNRWA corocznie ONZ przeznacza ponad 1,2 miliarda dolarów, z czego najwięcej – aż 400 milionów – pochodzi z budżetu USA.

Tymczasem za te pieniądze od dziesięcioleci wychowywani są przyszli terroryści. Ukazuje to reportaż, nagrany w ubiegłym roku przez The Center For Near East Policy Research (CFNEPR), inną oenzetowską organizację.

Z materiału jasno wynika, że korzenie terroryzmu osadzone są w programach szkolnych już od pierwszej klasy.

Palestyńskie dzieci uczą się o Palestynie „od morza do rzeki” – na ich mapach nie sposób odnaleźć Izrael. Żydów przedstawia im się jako wilki i żmije. Nauczyciele zachęcają już najmłodsze dzieci do wznoszenia antysemickich okrzyków.

Znany działacz palestyński zaprzecza, jakoby programy nauczania zachęcały do przemocy i propagowały rasizm.

Nasze programy są narodową edukacją demokratyczną – przekonuje Nabil Shaath.

Co innego jednak pokazują nagrania. I co innego mówią dzieci, uczniowie szkoły UNRWA w Jerozolimie.

Uczymy się, żeby zabijać Żydów – przyznają kilkulatki.

Służą do tego m.in. podręczniki. Ten do piątej klasy zawiera wierszyk propagujący dżihad, w siódmej klasie palestyńscy uczniowie czytają m.in. o „miłym dla ucha szczęku broni”.

Mali chłopcy z dumą wyznają przed kamerami, że chcą walczyć dla ISIS i Al-Aksa, zabijać Żydów i są gotowi ponieść męczeńską śmierć.

Warto przeczytać: Rekordowo szybka zmiana narracji posła PO ws. wyboru Polski na niestałego członka RB ONZ [FOTO]

Podziel się