Szukaj

Ostre słowa Beaty Szydło: „Nigdy nie zgodzę się na to żeby obywatele mojego kraju byli w taki sposób szkalowani”

18-11-2017 12:38
Beata Szydło, premier, PiS
Podziel się

Szefowa polskiego rządu na szczycie UE w Göteborgu odniosła się do skandalicznych słów, jakie padły niedawno w Parlamencie Europejskim w związku z Marszem Niepodległości. Uczestników patriotycznej manifestacji nazwano wtedy faszystami i neonazistami. „Nigdy nie zgodzę się na to żeby obywatele mojego kraju byli w taki sposób szkalowani i pomawiani”- powiedziała Beata Szydło.

Nie może być takiej sytuacji jak ostatnio, dwa dni temu w czasie debaty w PE kiedy jeden z narodów naszej wielkiej rodziny europejskiej zostaje oszkalowany i obrażony. 60 tys. ludzi, którzy w Warszawie wyszli na piękną biało-czerwoną manifestację, żeby uczcić Święto Niepodległości, nie może być nazywanych przez nikogo, i dotyczy to nie tylko Polski, ale każdego innego kraju, faszystami. Zaapelowałam dzisiaj do moich kolegów premierów, żeby powzięli na ten temat refleksję i żebyśmy wzajemnie się szanując, nigdy więcej do tego nie dopuścili – mówiła Beata Szydło na briefingu w Göteborgu.

Koniecznie przeczytaj: To już oficjalne informacje. Znany nazwisko nowego premiera. Beata Szydło złożyła dymisję. Wiadomo też, jakie stanowisko obejmie

Czytaj też: Gorąco w Sejmie. Beata Szydło w bardzo ostrym i emocjonalnym wystąpieniu odpowiedziała opozycji, która chciała ją odwołać [WIDEO]

Bardzo jasno potępiamy wszystkie ekstremizmy, ale nigdy nie zgodzę się na to żeby mój kraj, który był ofiarą dwóch totalitaryzmów, żeby obywatele mojego kraju byli w taki sposób szkalowani i pomawiani. Nie ma na to zgody polskiego rządu – podkreśliła polska premier.

Możemy się między sobą różnić, mieć różne zdania, rozmawiajmy o tym, ale jeżeli chcemy, by rodzina europejska właśnie rozmawiała i budowała swoją przyszłość w oparciu o wartości, to ten szacunek jest potrzebny wszystkim tym, którzy są członkami tej rodziny a Polska jest członkiem rodziny europejskiej – podsumowała Beata Szydło.

Warto przeczytać: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Podziel się