Szukaj

Niezwykle wstrząsające nagranie. Tak brzmiał ostatni telefon z World Trade Center [+18 wideo PL]

11-09-2018 22:45
Ostatni telefon z World Trade Center Fot. Mar K / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Dzisiaj przypada 17 rocznica zamachów na WTC w Nowym Jorku. Przypomniano rozmowę, jaką zarejestrowano 11 września 2001 r. z jedną ofiar, tuż przed zawaleniem się południowej wieży centrum finansowego.

Z pracownikiem biura, Kevinem Cosgrove rozmawiała dyspozytorka numeru alarmowego. Mężczyzna uwięziony został na 105 piętrze południowego wieżowca World Trade Center, w który uderzył drugi z samolotów i który zawalił się jego pierwszy.

Nie jesteśmy gotowi, żeby umrzeć, ale jest coraz gorzej…

- mówi na nagraniu Cosgrove.

Rozmowa trwa kilka minut i urywa się w momencie zawalenia się wieży. Poniższe nagranie nie jest przeznaczone dla wrażliwych osób.

Koniecznie przeczytaj: Ujawniono nieznane nagranie z zamachów na World Trade Center. Przerażające sceny [wideo]

Czytaj też: 17 lat temu przeprowadzono zamach na World Trade Center. Zginęło w nim ośmioro Polaków [wideo]

Uwaga: Do filmu dostępne są napisy w języku polskim. Jeżeli nie wyświetlają się, należy je włączyć w menu u dołu ekranu (opcja Ustawienia).

W atakach na WTC, które przeprowadzono przy pomocy porwanych samolotów pasażerskich, zginęło 2996 osób. Do zamachu przyznała się Al-Ka’ida pod przywództwem Osamy Bin Ladena.

Niedawno w sieci opublikowano nieznane dotąd nagranie, którego autorem jest Mara LaGanga, operator CBS News. Na filmie widać zawalenie się jednej z wież WTC i prowadzoną akcję ratunkową. Pokazano także uciekających ludzi i panujący wokół chaos.

Nagrane można obejrzeć tutaj: Ujawniono nieznane nagranie z zamachów na World Trade Center. Przerażające sceny [wideo]

Warto przeczytać: Internauci przypominają kultowe nagranie. Michał Szczerba 1 września „świętuje” napad Niemiec na Polskę [wideo]

Podziel się