Szukaj

Przerażająca relacja asyryjskiej zakonnicy o niewolnicach seksualnych ISIS

27-10-2017 21:13
Opowieści asyryjskiej zakonnicy o niewolnicach seksualnych ISIS Fot. RT / Youtube / screen YouTube
Podziel się

Wypowiedzi siostry Hatune Dogan ukazały makabryczny obraz przemocy seksualnej, jaka ma miejsce na terenach opanowanych przez dżihadystów. Założycielka Hatune Foundation – organizacji, która pomaga dziewczynkom porywanym przez bojowników Państwa Islamskiego we wstrząsający sposób opisała tortury, jakich doświadczyły niewolnice seksualne.

Pochodząca z Turcji siostra Hatune Dogan sama w dzieciństwie doznała przemocy seksualnej i dlatego teraz  pomaga ofiarom gwałtów. Ponad 200 uratowanych dziewczynek wypłakiwało się na moim ramieniu. (…) One były okaleczane w przeróżny sposób. Wycinano im wargi sromowe, obcinano piersi, a jeszcze innym nożem rozcinano twarz, by chwilę później, po zapłaceniu okupu, wypuścić na wolność – powiedziała podczas spotkania organizowanego przez krakowski oddział Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Koniecznie przeczytaj: To może być najbardziej krwawy mundial w historii. ISIS chce zamordować największe gwiazdy futbolu [FOTO]

Czytaj też: Nagranie z egipskiego ataku przeprowadzonego na pozycje ISIS na pustyni Synaj [WIDEO]

Ze łzami w oczach siostra opowiadała szczególnie o najmłodszych ofiarach przemocy seksualnej – Najmłodsza dziewczynka, którą uratowałam, a która była bestialsko gwałcona, w chwili porwania miała zaledwie pięć i pół roku. Za każdą taką dziewczynkę mogłabym zapłacić i 100 tysięcy euro, byleby wszystkie uratować.

S. Hatune Dogan podkreśliła, jakie zagrożenia niesie radykalny islam: Nie wrzucam wszystkich muzułmanów do jednego worka. Nie zrozumcie mnie źle. Ale ci, którzy radykalnie przyjmują Koran, którzy są fanatykami, są po prostu niebezpieczni.

W trakcie spotkania wzburzona s. Hatune Dogan skomentowała również politykę niemieckiego rządu: Mnie kiedyś nie wpuszczono do Arabii Saudyjskiej, bo miałam lekko zniszczony paszport, a do Europy docierają ludzie, od których nie bierze się nawet odcisków palców.

Warto przeczytać: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wspierają ISIS? BBC donosi o tajemniczej ewakuacji bojowników Państwa Islamskiego

Podziel się