Szukaj

Ojciec Alfiego Evansa podziękował Polakom za niezwykłe wsparcie i zaangażowanie. „Jestem ujęty polską serdecznością. Polska jest niesamowita!” [wideo+foto]

26-04-2018 13:09
Tom Evans dziękuje za wsparcie
Podziel się

Ojciec Alfiego, Tom Evans, podczas porannego spotkania z dziennikarzami podziękował wszystkim Polakom za wsparcie i zaangażowanie w walkę o ratowanie życia jego syna. Jak przyznał, nie ma słów, by wyrazić swoją wdzięczność.

Mężczyzna powiedział dziennikarzom, że zarówno, jak i jego bliscy są oszołomieni tak niesamowitym wsparcie płynącym z Polskim. Ojciec Alfiego bardzo docenił też twitterowy wpis prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zaapelował o ratowanie chłopca:

Pomagali nam polscy prawnicy. Jestem ujęty polską serdecznością. Polska jest niesamowita! Zanim Polacy stanęli w naszej obronie, poznałem wielu w college’ach czy innych szkołach. Są tacy serdeczni, tacy poukładani. Miałem kiedyś sąsiada z Polski. Trudno mi uwierzyć w takie wsparcie, w te wszystkie flagi. To dla mnie bardzo ważne, to wiele  znaczy. Takie wsparcie kolejnego kraju… Nie ma słów podziękowania za poparcie, jakiego udzielił nam polski prezydent. Jesteśmy oszołomieni wsparciem jakie wysyłacie naszej rodzinie i Alfiemu.

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: Niemcy: 24-letnia kobieta pokłóciła się z nastoletnimi imigrantami. Teraz w stanie krytycznym walczy o życie w szpitalu

Od samego początku, czyli, gdy tylko tą sprawę nagłośnił podróżnik i przedsiębiorca Wojciech Cejrowski, Polacy aktywnie angażują się w walkę o ratowanie życia małego Alfiego. Na przykład w ostatnią środę kilka Polek udało się do szpitala, gdzie przebywa chłopiec i przekazały jego ojcu wyrazy wsparcia i polską flagę symbolizują solidarność w tej w sprawie.

W walkę o życie Alfego Evansa włączyli się również zawodowi kierowcy, którzy przykleją na przednie szyby kartki z napisem #SAVEALFIEEVANS, aby w ten sposób szerzyć świadomość o jego niezwykle trudnej sytuacji.

Od kilku dni pod brytyjskie placówki dyplomatyczne w Polsce zanoszone są pluszaki.  

Warto także podkreślić, że wielu kościołach w Polsce odprawiane są Msze św. i nabożeństwa w intencji chłopca. Wszystkie aktualne informacje na ten temat jego stanu zdrowia, jak i form wsparcia, przekazuje na swoim facebookowym profilu Wojciech Cejrowski. 

Warto przeczytać: Losowanie Ligi Mistrzów było ustawione? Wyszło na jaw, że jedna z drużyn musiała wiedzieć, na kogo trafi – już wcześniej rozpoczęła sprzedaż biletów [foto]

Podziel się