Szukaj

Ojciec Alfiego Evansa podziękował Polakom za niezwykłe wsparcie i zaangażowanie. „Jestem ujęty polską serdecznością. Polska jest niesamowita!” [wideo+foto]

26-04-2018 13:09
Tom Evans dziękuje za wsparcie
Podziel się

Ojciec Alfiego, Tom Evans, podczas porannego spotkania z dziennikarzami podziękował wszystkim Polakom za wsparcie i zaangażowanie w walkę o ratowanie życia jego syna. Jak przyznał, nie ma słów, by wyrazić swoją wdzięczność.

Mężczyzna powiedział dziennikarzom, że zarówno, jak i jego bliscy są oszołomieni tak niesamowitym wsparcie płynącym z Polskim. Ojciec Alfiego bardzo docenił też twitterowy wpis prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zaapelował o ratowanie chłopca:

Pomagali nam polscy prawnicy. Jestem ujęty polską serdecznością. Polska jest niesamowita! Zanim Polacy stanęli w naszej obronie, poznałem wielu w college’ach czy innych szkołach. Są tacy serdeczni, tacy poukładani. Miałem kiedyś sąsiada z Polski. Trudno mi uwierzyć w takie wsparcie, w te wszystkie flagi. To dla mnie bardzo ważne, to wiele  znaczy. Takie wsparcie kolejnego kraju… Nie ma słów podziękowania za poparcie, jakiego udzielił nam polski prezydent. Jesteśmy oszołomieni wsparciem jakie wysyłacie naszej rodzinie i Alfiemu.

Koniecznie przeczytaj: Nie żyje Alfie Evans. Ojciec chłopca zostawił poruszającą wiadomość dla wszystkich, którzy wspierali chłopca do samego końca

Czytaj też: Brytyjscy lekarze chcieli zostawić dwulatka na pewną śmierć – chłopca mogą uratować Włosi, którzy nadali mu obywatelstwo. Trwa walka z czasem

Od samego początku, czyli, gdy tylko tą sprawę nagłośnił podróżnik i przedsiębiorca Wojciech Cejrowski, Polacy aktywnie angażują się w walkę o ratowanie życia małego Alfiego. Na przykład w ostatnią środę kilka Polek udało się do szpitala, gdzie przebywa chłopiec i przekazały jego ojcu wyrazy wsparcia i polską flagę symbolizują solidarność w tej w sprawie.

W walkę o życie Alfego Evansa włączyli się również zawodowi kierowcy, którzy przykleją na przednie szyby kartki z napisem #SAVEALFIEEVANS, aby w ten sposób szerzyć świadomość o jego niezwykle trudnej sytuacji.

Od kilku dni pod brytyjskie placówki dyplomatyczne w Polsce zanoszone są pluszaki.  

Warto także podkreślić, że wielu kościołach w Polsce odprawiane są Msze św. i nabożeństwa w intencji chłopca. Wszystkie aktualne informacje na ten temat jego stanu zdrowia, jak i form wsparcia, przekazuje na swoim facebookowym profilu Wojciech Cejrowski. 

Warto przeczytać: Szpital Alder Hey, w którym obecnie przebywa Alfie Evans, był zamieszany w ogromny skandal. Nielegalnie pobierano tam narządy dzieci

Podziel się