Szukaj

Wielki sukces polskich służb. Schwytali przywódcę al-Kaidy odpowiedzialnego za zamordowanie Polaka

17-11-2017 22:06
SKW Fot. Służba Kontrwywiadu Wojskowego / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Dzięki doskonale przeprowadzonej akcji wywiadowczej Służba Kontrwywiadu Wojskowego trafiła na ślad poszukiwanego przywódcy al-Kaidy. Dziś został on aresztowany w Afganistanie. Terrorysta odpowiedzialny jest za m.in. uprowadzenie Piotra Stańczaka.

Aresztowanie poszukiwanego mężczyzny potwierdziło dziś Ministerstwo Obrony Narodowej. Rzeczniczka resortu mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz w oficjalnym komunikacie napisała:

Służba Kontrwywiadu Wojskowego doprowadziła do aresztowania w Afganistanie jednego z dowódców al-Kaidy, który tworzył struktury organizujące porwania cudzoziemców oraz współpracował z ugrupowaniami odpowiedzialnymi za porwanie i morderstwo Piotra Stańczaka. (…) Oświadczamy, że wojskowe służby specjalne zawsze będą dążyć do pociągnięcia do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za zamordowanie Piotra Stańczaka.

Koniecznie przeczytaj: „Neonaziści w Warszawie”. Al Jazeera 11 listopada publikuje propagandowy film o polskich „rasistach” [WIDEO]

Czytaj też: On naprawdę to powiedział. Sławomir Nitras w Sejmie do prezydenta Andrzeja Dudy: „Przysięgał Pan, że będzie Pan s*ał” [WIDEO]

Piotr Stańczak został uprowadzony 28 września 2008 roku w Pakistanie, gdzie przebywał w delegacji jako pracownik Geofizyki Kraków. Porwanie zorganizowało jedno z ugrupowań terrorystycznych, w który działał schwytany lider al-Kaidy. Podczas tego zajścia zginął ochroniarz i dwóch kierowców przebywających wraz z  Piotrem Stańczakiem. Terrroryści domagali się wymiany Polaka na swoich towarzyszy przebywających w więzieniach. Ponadto próbowali wymusić na uprowadzonym mężczyżnie, by ten przeszedł na islam. Gdy ich żądania nie zostały spełnione, zdecydowali o jego zamordowaniu.

Poniżej nagranie z ostatnim przesłaniem Piotra Stańczaka:

Warto przeczytać: Piotr Misiło: „Skoro możliwy jest mundial bez Italii, to znaczy że możliwa jest Nowoczesna bez Petru”

Podziel się