Szukaj

Imigranci zamordowali Niemca podczas festiwalu w Chemnitz. Na ulicach miasta wybuchły zamieszki [wideo]

28-08-2018 18:14
Zamieszki w Niemczech Fot. RT / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

W niedzielę podczas festiwalu w Chemnitz dwaj imigranci (Syryjczyk i Irakijczyk) brutalnie zamordowali 35-letniego Niemca. W trakcie napaści zadali mu 25 ciosów nożem. Tuż po tym wydarzeniu wyraźnie rozwścieczeni mieszkańcy miasta zorganizowali manifestację, w której udział wzięło ponad 1000 osób. Podczas niej doszło do starć z policją.

Jak wynika z relacji mieszkańców, 35-letni mężczyzna zginął, ponieważ podobnie jak kilku innych Niemców stanął w obronie molestowanych kobiet, które były napastowane przez imigrantów podczas festiwalu w Chemnitz. Z kolei niemieckie media poinformowały, że ofiara zmarła podczas bójki osób różnych narodowości. 

Do kolejnych zamieszek doszło w poniedziałek. Wówczas zorganizowano dwie demonstracje. W jednej z nich uczestniczyło około 2,5 tys. osób sprzeciwiających się przyjmowaniu imigrantów oraz 1000 manifestantów reprezentujących środowiska lewicowe. 

Koniecznie przeczytaj: Kolejne zamieszki we Francji. Na jednym z osiedli imigranci starli się z policją. Sceny jak z filmu wojennego [WIDEO]

Czytaj też: Zamieszki na greckiej wyspie. Imigranci zaatakowali policję

Gdy obydwie demonstracje spotkały się na bulwarze Brueckenstrasse, zostały oddzielone przez kordony policji. Uczestnicy sprzeciwiający się polityce „otwartych granic” protestowali również przeciwko medialnej propagandzie, z której wynikało, że do morderstwa doszło w wyniku bójki, a zamieszki zostały wywołane przez skrajnie prawicowe środowiska, które chcą doprowadzić do „pogromu”. 

Jak informują media, w dotychczasowych starciach rannych zostało co najmniej 20 osób.

Warto przeczytać: Zamieszki we Francji. Dziki atak imigrantów na policyjny radiowóz [WIDEO]

Podziel się