Szukaj

Imigranci zamordowali Niemca podczas festiwalu w Chemnitz. Na ulicach miasta wybuchły zamieszki [wideo]

28-08-2018 18:14
Zamieszki w Niemczech Fot. RT / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

W niedzielę podczas festiwalu w Chemnitz dwaj imigranci (Syryjczyk i Irakijczyk) brutalnie zamordowali 35-letniego Niemca. W trakcie napaści zadali mu 25 ciosów nożem. Tuż po tym wydarzeniu wyraźnie rozwścieczeni mieszkańcy miasta zorganizowali manifestację, w której udział wzięło ponad 1000 osób. Podczas niej doszło do starć z policją.

Jak wynika z relacji mieszkańców, 35-letni mężczyzna zginął, ponieważ podobnie jak kilku innych Niemców stanął w obronie molestowanych kobiet, które były napastowane przez imigrantów podczas festiwalu w Chemnitz. Z kolei niemieckie media poinformowały, że ofiara zmarła podczas bójki osób różnych narodowości. 

Do kolejnych zamieszek doszło w poniedziałek. Wówczas zorganizowano dwie demonstracje. W jednej z nich uczestniczyło około 2,5 tys. osób sprzeciwiających się przyjmowaniu imigrantów oraz 1000 manifestantów reprezentujących środowiska lewicowe. 

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Mieszkańcy Chemnitz wyszli protestować przeciwko nielegalnym imigrantom. Tak zostali potraktowani przez policję [wideo]

Czytaj też: Przerażające nagranie z niemieckiego Chemnitz. Pokazuje, jak naprawdę wygląda sytuacja w tym mieście [wideo]

Gdy obydwie demonstracje spotkały się na bulwarze Brueckenstrasse, zostały oddzielone przez kordony policji. Uczestnicy sprzeciwiający się polityce „otwartych granic” protestowali również przeciwko medialnej propagandzie, z której wynikało, że do morderstwa doszło w wyniku bójki, a zamieszki zostały wywołane przez skrajnie prawicowe środowiska, które chcą doprowadzić do „pogromu”. 

Jak informują media, w dotychczasowych starciach rannych zostało co najmniej 20 osób.

Warto przeczytać: Szef niemieckiego kontrwywiadu: Doniesienia o „polowaniach na imigrantów” to celowa dezinformacja

Podziel się