Szukaj

UK: Niezwykłe zjawisko w trakcie pożaru fabryki. Na pogorzelisku powstało 25-metrowe „ogniste tornado” [wideo]

08-08-2018 19:06
Ogniste tornado w Wielkiej Brytanii Fot. Guardian News / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, w okolicy miasta Swadlincote w Anglii zaobserwowano niecodzienne zjawisko. Otóż w trakcie pożaru na terenie fabryki plastiku powstało 25-metrowe „ogniste tornado”.

Z relacji mediów wynika, że do pożaru fabryki tworzyw sztucznych doszło w Woodville w South Derbyshire. Gdy strażacy przybyli na miejsce, od razu zauważyli, że płomienie ułożyły się w wysoki wir, który krążył po pogorzelisku. Jego wysokość mogła wynosić nawet 25 metrów.

Do tego zjawiska dochodzi w przypadku, gdy zimne powietrze znajduje się wyżej niż gorące, a pod nimi w tym samym czasie płonie ogień. Wówczas tworzy się ognisty wir, który może poruszać się z prędkością dochodzącą do 100 km/h i osiągać wysokość kilkuset metrów.

Koniecznie przeczytaj: Tragiczny pożar w Kielcach. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne. Trwa akcja strażaków [foto+wideo]

Czytaj też: Ogromny pożar w Stoczni Gdańskiej. Kłęby dymu nad miastem. Władze wystosowały apel [foto+wideo]

Jak z poinformowało RMF FM, pożar w fabryce tworzyw sztucznych w Woodville rozpoczął się w nocy i akcja gaśnicza trwała 12 godzin. Gęsty czarny dym był widoczny z odległości kilkudziesięciu kilometrów.

Warto przeczytać: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

Podziel się