Szukaj

Kolejne kuriozalne twierdzenia zachodnich „elit”. Właśnie doszukały się rasizmu w popularnych piosenkach świątecznych [WIDEO]

18-12-2017 18:37
Rasistowskie piosenki świąteczne Fot. Complex News / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Zachodnie „elity intelektualne” coraz częściej dokonują wręcz kuriozalnych interpretacji popularnych tekstów kultury. Tym razem dopatrzono się rasistowskich odniesień w znanych na całym świecie świątecznych piosenkach: „White Christmas” i „Jingle Bells”.

W Wielkiej Brytanii właśnie spadł śnieg. W związku z tym, władze Uniwersytetu College w Londynie umieściły żartoboliwy wpis na Twitterze: „Marzysz o białym kampusie?”. Miał on na celu zachęcić studentów, by ci pomimo śnieżnej pogody przybyli na zajęcia. Ten zwrot, wyraźnie nawiązujący do popularnej świątecznej piosenki „White Christmas” niespodziewanie został uznany za rasistowski atak, bowiem słowa „biały kampus” nie odniesiono do padającego się śniegu, lecz potraktowano je jako zaproszenie skierowane wyłącznie do studentów białej rasy.

Koniecznie przeczytaj: Dorota Wellman o tradycyjnym spędzaniu świąt Bożego Narodzenia: „Współczuję tym, którzy muszą spotkać się z rodziną”

Czytaj też: Niemcy w ohydny sposób drwią z Bożego Narodzenia. Najpierw obraźliwa okładka „Spiegel”, teraz haniebne bluźnierstwo [FOTO]

W związku z ogromną falą krytyki władze uniwersytetu postanowiły wystosować oficjalne przeprosiny:

Kiedy nawiązywaliśmy do piosenki „White Christmas” niewłaściwie dobraliśmy słowa. Bardzo przepraszamy i obiecujemy, że w przyszłości staranniej będziemy je dobierać.

Tymczasem w USA, Kyna Hamill, profesor teatrologii na Uniwersytecie w Bostonie doszła do wniosku, że piosenka „Jingle Bells” jest rasistowska, ponieważ podczas jej premierowego wykonania w bostońskim teatrze, aktorzy mieli twarze pomalowane na czarno. Hamill stwierdziła ponadto, że być może wielu wykonawców tego nie zauważa, ale fraza „Otwarte sanie, ciągnięte przez jednego konia” wyraźnie odnosi się do rasistowskiej przeszłości kraju.

Poniżej zamieszczamy te dwie popularne świąteczne piosenki.

Warto przeczytać: Niemcy: Szkoła w Lüneburgu zmieniła charakter obchodów świąt Bożego Narodzenia. „Tradycyjne kolędy są niezgodne z islamem”

Podziel się