Szukaj

To nagranie jest prawdziwym hitem internetu. W taki oto sposób obywatel Zanzibaru nauczył się naszej ojczystej mowy [wideo]

18-05-2018 14:09
Obywatel Zanzibaru nauczył się języka polskiego Fot. Zanzibar z Deo / Facebook.com
Podziel się

W mediach społecznościowych opublikowano film, na którym widać, jak Deo, obywatel Zanzibaru, opowiada o kulisach swojej nauki języka polskiego. To nagranie niemal natychmiast stało się prawdziwym hitem internetu.

Jak możemy usłyszeć na nagraniu, Deo poznał naszą ojczystą mowę dzięki zatrudnieniu u polskiego przedsiębiorcy budującego hotel w jego kraju: 

W 2010 roku, tutaj na Zanzibarze, spotkałem Polaka, który chciał wybudować hotel. On zatrudnił mnie do pracy. U niego w pracy na budowie on zatrudniał dwie osoby z Polski: jedna to Karwowski, a dwie to Maliniak.

W dalszej części swojej opowieści mężczyzna wspomina, że na placu budowy pracował z dwoma Polakami, ktorzy w ogóle nie znali języka angielskiego. Jak dodał, wynikały z tego niekiedy zabawne sytuacje:  

Koniecznie przeczytaj: To nagranie ukazuje nieuczciwe praktyki niektórych handlarzy truskawek. W taki oto sposób zamieniają hiszpańskie truskawki w polskie [wideo]

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke gwiazdą internetu. Jego wywiad dla Anglików obejrzało ponad 150 tys. osób [wideo]

Oni nie mówili po angielsku, tylko po polsku. Dobrze pracowałem na budowie, więc oni chętnie wołali mnie cały czas: „przynieś to, przynieś tamto”. Jednego dnia potrzebowali młotka. Ja bardzo starałem się ich zrozumieć, poszedłem i przyniosłem mu… maczetę, bo używam się jej w podobny sposób, jak młotka.

Mężczyzna przyznał również, że to nieco nerwowe reakcje Polaków oraz strach przed utratą pracy skłoniły go do podjęcia wysiłku, jakim była nauka języka polskiego: 

Jak dałem Karwowskiego maczetę, to się bardzo zdenerwował, więc zabrał mi ją i wyrzucił za okno. Poszedł naokoło i wrócił z młotkiem. Pokazał mi go i powiedział: „to jest ku*** młotek”. Za bardzo go nie zrozumiałem, ale od razu pomyślałem, że jutro jak nie będę wiedział, co to jest młotek, to albo stracę pracę, albo ten fachowiec mnie zabije.

Jak się okazuje, niemały wpływ na poznanie naszego języka miał również kultowy polski film „Dzień świra”, który Deo zobaczył dzięki Polakom pracującym na budowie. To dzieło tak bardzo mu się spodobało, że postanowił oglądać je tak długo, aż zrozumie całość. 

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Obcokrajowiec zaczął wyrzucać śmiecie przez okno samochodu. Polski kierowca nie wytrzymał. Wysiadł i kazał mu posprzątać [wideo]

Podziel się