Szukaj

Obrażający Mahometa billboard przy autostradzie w USA rozwścieczył muzułmanów [FOTO]

27-06-2017 18:29
Antymuzułmański billboard, Indianapolis, USA Fot. Senator Todd Young / twitter / screen Twitter
Podziel się

Nie wiadomo, kto odpowiada za pojawienie się antymuzułmańskiego billboardu w Indianapolis. Miejscowi wyznawcy islamu nie kryją oburzenia.

Billboard o treści uderzającej w twórcę islamu, proroka Mahometa, pojawił się przy międzystanowej drodze na przedmieściach Indianapolis w amerykańskim stanie Indiana.

Odnoszący się do Mahometa napis głosi: „Idealny człowiek: Poślubił 6-latkę, Ściął głowy 600 Żydom jednego dnia, Właściciel i handlarz niewolników, 13 żon, w tym 11 na raz, Gwałciciel, Torturował i zabijał niewiernych”.

Tę wyliczankę podsumowuje dopisek: „Uczcie się, prawdofoby”.

Koniecznie przeczytaj: USA: Muzułmanka przekonuje, że Mahomet był… feministą, ekologiem i pierwszą ofiarą... „islamofobii” [WIDEO]

Czytaj też: Była muzułmanka: Mahomet był gangsterem [WIDEO]

Muzułmańska społeczność nie kryje oburzenia. Jej liderzy twierdzą, że treść billboardu jest wyrwana z historycznego kontekstu i nieprawdziwa. Wzywają osoby odpowiedzialne za jego ustawienie do ujawnienia się i wyjaśnień.

Swojego oburzenia nie kryje też miejscowy kongresmen Andre Carson, który działania autorów billboardu porównuje do Al-Kaidy, ISIS i Ku-Klux-Klanu.

Przeciwnicy billboardu przekonują, że pogorszy on i tak napięte relacje z wyznawcami islamu oraz podzieli mieszkańców sprawiając, że sąsiedzi stracą do siebie zaufanie.

W ostatnim czasie w USA doszło do kilku przypadków agresji wobec muzułmanów. Według szacunków Uniwersytetu Stanu Kalifornia, aż 78 procent przestępstw z nienawiści, do jakich w USA doszło od 2015 roku, dotyczyło muzułmanów.

Komentatorzy z portalu i gazety „IndyStar” zauważają, że treść billboardu – zwłaszcza dopisek o „prawdofobach” – wskazuje na podobieństwo do podobnych haseł, używanych przez antymuzułmańskie grupy działające w Australii.

Warto przeczytać: USA: wyrzuconą ją z CNN za skandaliczny „żart” z obciętą głową Donalda Trumpa

Podziel się