Szukaj

Włosi zmieniają sposób walki z młodocianymi terrorystami. Rząd po raz pierwszy zdecydował się spróbować nowej metody

07-04-2018 21:07
Islamska młodzież Fot. DLX Area 1 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

We Włoszech coraz częściej zauważany jest problem ze zindoktrynowaną młodzieżą. Wielu młodych imigrantów z Bliskiego Wschodu nie asymiluje się z krajem, do którego przybyło. Niedawno postanowiono spróbować nowej metody na zwalczanie niebezpiecznej islamskiej ideologii.

U 16-letniego Włocha pochodzącego z Algierii znaleziono materiały propagandowe Państwa Islamskiego. Szybko okazało się, że nastolatek przygotowywał się do przeprowadzenia zamachu w swojej szkole. Młodzieniec zajmował się również tłumaczeniem wiadomości propagandowych z arabskiego na włoski, następnie rozpowszechniał je w internecie.

W sobotę chłopak usłyszał zarzuty. Sąd zdecydował się po raz pierwszy spróbować metody deradykalizacji. Nastolatek trafi w ręce imama, który będzie tłumaczyć mu, na czym tak naprawdę polega islam. Celem spotkań jest wytłumaczenie, dlaczego Państwo Islamskie należy potępiać.

Koniecznie przeczytaj: Syryjczycy przejęli bazę terrorystów. Weszli do niej z kamerą i pokazali, jak wygląda od środka – widok przerósł ich oczekiwania [wideo]

Czytaj też: Finlandia: Sąd Najwyższy stanął w obronie imigranta skazanego za pedofilię. ,„Jego 10-letnia ofiara nie została zmuszona do współżycia”

Podczas śledztwa odkryto  również, że w internecie funkcjonuje strona „Khalifah News Itali”. Za pomocą tego kanału imigranci przebywający we Włoszech komunikują się z ISIS na odległość. Pozostaje liczyć na to, że przełomowa decyzja włoskiego sądu okaże się dobrym rozwiązaniem na walkę z młodocianymi radykalistami islamskimi. 

Warto przeczytać: Jest ostateczna decyzja ws. Alfiega Evansa. Wyrok śmierci został podtrzymany. Sąd apelacyjny odrzucił wniosek rodziców chłopca

Podziel się