Szukaj

Nowy film z zamachu w Paryżu. Zastanawiająca reakcja osoby nagrywającej zdarzenie [WIDEO]

22-04-2017 17:38
Zamach w Paryżu Fot. St-Thomas-Taquin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W sieci ukazało się kolejne nagranie, na którym zarejestrowano strzelaninę w pobliżu Pól Elizejskich w Paryżu. W wyniku ataku przeprowadzonego w czwartek zginął francuski policjant, a dwóch zostało rannych.

Nagranie zostało zarejestrowane przez osobę, która filmowała paryskie ulice. Mężczyzna, komentując nagranie, posługiwał się językiem innym niż francuski, więc możliwe, że to turysta lub imigrant. W momencie, kiedy padają pierwsze strzały, mężczyzna specjalnie się tym nie przejmuje. Dopiero po chwili, kiedy zaczynają krzyczeć ludzie znajdujący się w pobliżu, osoba rejestrująca obraz kieruje aparat w stronę, z której słychać strzały.

Koniecznie przeczytaj: Nowe informacje ws. zamachu w Paryżu [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: PILNE: Strzelanina w centrum Paryża. Są ofiary. Wszystko wskazuje na zamach terrorystyczny [WIDEO]

Do ataku na policyjny radiowóz stojący na czerwonym świetle doszło w czwartek 20 kwietnia, ok. godz. 21.00. Napastnik zastrzelił siedzącego w aucie funkcjonariusza i zaczął strzelać do kolejnych policjantów. Zginął w czasie wymiany ognia. Poszukiwany jest natomiast drugi zamachowiec. Do ataku przyznało się samozwańcze Państwo Islamskie. Zastrzelony mężczyzna to 39-letni Karim Cheurfi, radykalny islamista, który już wcześniej został uznany za policję za niebezpiecznego ekstremistę.

Warto przeczytać: Panika na dworcu w Paryżu. Nożownik groził policjantom [WIDEO]

Podziel się