Szukaj

Zdjęcia prawdziwego zamachowca z Petersburga. Podano jego dane [FOTO]

04-04-2017 09:36
Domniemany zamachowiec z Petersburga Fot. Wojciech Szewko / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Domniemany zamachowiec z Petersburga, którego zdjęcia publikowały wczoraj lokalne media, zgłosił się na policję, twierdząc, że nie ma nic wspólnego z wybuchem w metrze. Rosyjska telewizja Kanał 5 pokazała dzisiaj zdjęcia innego mężczyzny, który miał odpowiadać za atak.

Według nowych informacji zamachowiec, który miał zginąć w samobójczym ataku w metrze w Petersburgu to urodzony w 1995 r. w Kirgistanie obywatel Federacji Rosyjskiej Dżalilow Akbarżon Akramżanowicz. Miał on podłożyć także drugi ładunek wybuchowy, który został znaleziony przez służby i rozbrojony.

Kamikadze z metra w Petersburgu to Akbarżon Dżaliłow, urodzony w 1995 roku – powiedział cytowany przez AFP rzecznik kirgiskich służb bezpieczeństwa Rachat Sałlajmanow. Zamachowiec urodził się w mieście Osz na południowym zachodzie Kirigistanu.

Koniecznie przeczytaj: Rosjanin chciał się zemścić za zamach w Petersburgu. Spalił więc wioskę

Czytaj też: PILNE! Dwa wybuchy w metrze w Petersburgu. 10 osób nie żyje, wiele rannych. Prawdopodobny zamach [FOTO+WIDEO]

Wczoraj petersburski portal Fontanka podawał, że zamachowcem jest Maksim Ariszew, obywatel Kazachstanu. Mężczyzna, który miał być w epicentrum wybuchu zgłosił się wczoraj na policję i oświadczył, że nie ma związku z eksplozją.

Znajomi i rodzina Ariszewa przekonują, że nie miał on nic wspólnego z zamachem.

Jeździł tą trasą regularnie. Od kilku lat mieszka i studiuje w Petersburgu. Przedłuża cały czas zezwolenia na pobyt. Nigdy nie widziano go z członkami żadnego radykalnego ruchu – mówią.

W czasie wczorajszego zamachu w petersburskim metrze zginęło 11 osób i 51 zostało rannych. Cztery osoby są w stanie ciężkim, więc niestety ten bilans może się jeszcze zmienić.

Warto przeczytać: Zdjęcia domniemanego zamachowca z Petersburga[FOTO]

Podziel się