Szukaj

Wstrząsające ustalenia dotyczące horroru w Rimini. Imigranci z Afryki próbowali utopić zgwałconą Polkę [WIDEO]

28-08-2017 18:51
Rimini,Wochy, atak na Polaków Fot. altarimini / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Dramat polskiej pary, który rozegrał się na plaży we włoskim Rimini wstrząsnął opinią publiczną w całej Europie. Czterech mężczyzn, prawdopodobnie nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej, nadal jest poszukiwanych. Jednak włoscy śledczy są coraz bliższej odnalezienia napastników.

Ostatni dzień urlopu dwójki 26-letnich Polaków we włoskiej miejscowości Rimini zakończył się prawdziwym koszmarem. Para w nocy z piątku na sobotę (25/26 sierpnia) została zaczepiona w odludnej części plaży przez czterech mężczyzn o „ciemnej karnacji”. Nieznajomi mieli zaproponować wspólne picie i palenie papierosów. Potem zażądali pieniędzy. W końcu stali się agresywni i zaatakowali naszych rodaków. Polak został pobity do nieprzytomności, a jego żona została wielokrotnie zgwałcona.

Koniecznie przeczytaj: Zwyrodnialcom z Rimini postawiono zarzuty. Grozi im do 20 lat więzienia

Czytaj też: Polka zgwałcona w Rimini pomaga włoskiej policji: „Wiem, kto to zrobił”. Śledczy zawęzili krąg podejrzanych

W toku śledztwa ustalono, że sprawcy próbowali potem zabić swoją ofiarę. Napastnicy wrzucili półprzytomną Polkę do morza, mając nadzieje, że się utopi. Jednak kobiecie udało się ocknąć i doczołgać na brzeg. Małżeństwu pomogli przechodnie, którzy wezwali pogotowie.

Starałem się zrozumieć, o co im chodzi. Kiedy to pojąłem, było już za późno. Dostałem butelką w twarz – mówił pobity Polak w rozmowie z włoskim portalem riminitoday.it.

Dodaje, że choć próbował, nie był w stanie pomóc żonie.

Byli jak bestie. Bili mnie po głowie tak długo, aż straciłem przytomność. Teraz chcę wrócić do Polski i mieć jak najszybciej za sobą ten koszmar, choć pewnie trudno będzie mi zapomnieć o tym, co się tu nam stało – powiedział.

26-letnia Polka przebywa obecnie w szpitalu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak ciągle jest w szoku.

Sprawa została nagłośniona we włoskich mediach. Śledczy, robią co mogą, aby znaleźć sprawców. Według nieoficjalnych informacji tamtejsza policja ustaliła, że napastnikami byli nielegalni imigranci z Afryki Północnej w wieku poniżej 30 lat. Media podają, że policji znane są ich nazwiska. Podejrzani należą do lokalnego środowiska przestępczego - na co dzień zajmują się handlem narkotykami i dokonują drobnych rozbojów.

Śledztwo prowadzi także strona polska. Specjalny zespół z krajowym prokuratorem ma dzisiaj udać się do Włoch, aby monitorować śledztwo na miejscu i zbierać materiały w sprawie.

Włoska prasa podkreśla, że plaże w Rimini nocą są wyjątkowo niebezpieczne. Lokalni strażnicy turystycznych kurortów mówią, że po zmroku zamieniają się w „ziemię niczyją”. Grasują tam wtedy handlarze narkotyków i złodzieje, którzy napadają nieświadomych turystów, tłocznie odwiedzających nocą włoskie plaże.

Poniżej nagranie z miejsca zdarzenia.

Warto przeczytać: Po gwałcie Polki w Rimini włoska polityk nie wytrzymała. Swoją wypowiedzią wywołała prawdziwą burzę

Podziel się