Szukaj

Nowe ustalenia ws. zamachu w Berlinie. Morderca polskiego kierowcy dokładnie zaplanował atak

02-04-2017 00:31
Zamach w Berlinie Fot. Andreas Trojak / wikimedia.org / screen YouTube
Podziel się

Niemieccy śledczy ustalili, że Amis Amri - pochodzący z Tunezji muzułmanin, który w 19 grudnia ub. roku zabił 12 osób, w tym polskiego kierowcę, zaczął przygotowania do zamachu kilka tygodni wcześniej – pisze tygodnik „Der Spiegel”.

Analiza konta internetowego zamachowca, przeprowadzona dzięki wykorzystaniu danych z jego telefonu komórkowego, pozwoliła prześledzić miejsca, w których bywał. Okazało się między innymi, że od końca listopada Amri niemal codziennie przychodził na ulicę Friedrich-Krause-Ufer w Berlinie, gdzie zaatakował polskiego kierowcę.

Według niemieckiej policji Tunezyjczyk przez kilka tygodni planował porwanie jednego z parkujących zwykle w tym miejscu TIR-ów. Imigrant mieszkający w ośrodku razem z Amrim powiedział, że zamachowiec bardzo dobrze znał się na tych pojazdach.

Koniecznie przeczytaj: Skandal! Na miejscu zamachu w Berlinie pikietę zorganizowała… radykalna organizacja islamska

Czytaj też: Antifa wzięła odpowiedzialność za zamach w Dortmundzie. Powód był tak absurdalny, że nikt nie uwierzył…

19 grudnia 2016 r. Tunezyjczyk porwał ciężarówkę należącą do polskiego kierowcy, którą potem wjechał w tłum ludzi zgromadzonych na bożonarodzeniowym jarmarku. Zabił 12 osób i blisko 50 ranił. Zamachowiec 4 dni później w Mediolanie został zastrzelony przez włoski patrol policji.

Warto przeczytać: Jak muzułmanie reagują na zamach w Londynie? Widzowie arabskiej telewizji są... zachwyceni! [FOTO]

Podziel się