Szukaj

Nowe informacje ws. zamachu w Paryżu [FOTO + WIDEO]

21-04-2017 00:07
Zamach w Paryżu Fot. St-Thomas-Taquin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Według ostatniego oświadczenia francuskiego MSW jeden policjant zginął w czasie dzisiejszego zamachu na Polach Elizejskich, a dwóch jest rannych. Reuters podaje z kolei, że godzinę po pierwszym ataku padły kolejne strzały.

Co najmniej dwóch napastników zaatakowało policjantów na Polach Elizejskich w Paryżu w czwartek ok. godz. 21.00 czasu lokalnego. Zamachowcy strzelali prawdopodobnie z karabinów maszynowych. Według relacji świadków, były to kałasznikowy. Francuski minister spraw wewnętrznych poinformował, że jeden policjant zginął, dwóch jest rannych i przebywa w szpitalu, dementując doniesienia mediów, o tym, że śmierć poniósł także drugi postrzelony funkcjonariusz.

Koniecznie przeczytaj: PILNE: Strzelanina w centrum Paryża. Są ofiary. Wszystko wskazuje na zamach terrorystyczny [WIDEO]

Czytaj też: Nowy film z zamachu w Paryżu. Zastanawiająca reakcja osoby nagrywającej zdarzenie [WIDEO]

Policja zabiła jednego z zamachowców, drugi został zatrzymany. To obywatel Belgii, Youssouf El Osri, który miał niedawno przyjechać do Paryża. Nie wiadomo, czy mężczyzna urodził się w Belgii i jakiej jest narodowości. Terrorysta był wcześniej znany służbom.

Do ataku przyznało się ISIS. Dżihadyści z Państwa Islamskiego podali, że atak przeprowadził bojownik posługujący się pseudonimem Abu Yousef al-Belgiki.

Reuters twierdzi, że godzinę po strzelaninie na Polach Elizejskich padły kolejne strzały.

Zamach na policjantów miał miejsce zaledwie trzy dni przed wyborami prezydenckimi we Francji. Niedaleko miejsca strzelaniny w tym czasie odbywała się debata kandydatów.

Co ciekawe niektóre media początkowo sugerowały, że zdarzenie może być... napadem w celach rabunkowych, tylko dlatego, że celem ataku byli policjanci.

Warto przeczytać: Panika na dworcu w Paryżu. Nożownik groził policjantom [WIDEO]

Podziel się