Szukaj

Nowe informacje ws. strzelaniny na Florydzie. Wiadomo, kim był sprawca [foto+wideo]

27-08-2018 13:00
David Katz Fot. Fox News / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczoraj podczas turnieju gier wideo w Jacksonville na Florydzie doszło do strzelaniny. Sprawca otworzył ogień do uczestników rozgrywek. Ustalenia dotyczące rzeczywistej listy ofiar i tożsamości zamachowca przekazała policja w oficjalnym oświadczeniu.

Szeryf Jacksonville Mike Williams na niedzielnej konferencji prasowej powiedział, że zginęły trzy osoby - dwie z nich to ofiary, trzecia to napastnik, który odebrał sobie życie. Wcześniej media informowały o 4 ofiarach śmiertelnych.

Sprawca ranił ranił 9 osób, dodatkowe 2 odniosły obrażenia w czasie ucieczki z miejsca zdarzenia. Do szpitala przewieziono sześć osób, jedna z nich jest w stanie ciężkim.

Koniecznie przeczytaj: Strzelanina podczas turnieju e-sportowego. Są zabici i ranni. Przerażające nagranie z transmisji na żywo [+18 wideo]

Czytaj też: Wstrząsające szczegóły zbrodni w Niemczech. Wiadomo, kim był zamordowany w Neumünster 20-letni Polak [foto]

Napastnika zidentyfikowano jako 24-letniego Davida Katza. Mężczyzna mieszkający w Baltimore przyjechał do Jacksonville, aby wziąć udział w turnieju popularnej w Stanach Zjednoczonych gry wideo Madden NFL 19 opartej na meczach ligi futbolu amerykańskiego. Katz miał zostać wyeliminowany z rozgrywek z powodu zbyt dużej ilości popełnianych błędów.

Podano także tożsamość ofiar.

Strzelaninę zarejestrowano podczas transmisji online. W pewnym momencie obraz się urywa, ale nadal wszystko słychać.

Poniżej wypowiedź świadka.

Wczorajsza tragedia w Jacksonville to trzeci trzeci przypadek strzelaniny na Florydzie w ciągu ostatnich dwóch lat. W lutym br. w Parkland w szkole średniej zginęło 17 osób. W tym momencie w Stanach Zjednoczonych odbywa się dyskusja na temat odgraniczenia dostępu do broni. Niewielka część mediów podaje jednak informację, że do strzelaniny doszło w miejscu, gdzie broń była zakazana. W poniższym poście zamieszczono link do regulaminu obiektu, w którym jasno napisano, że istnieje zakaz wnoszenia broni, nawet legalnie posiadanej.

Znany amerykański prawicowy publicysta Paul Joseph Watson pisze, że Katz nienawidził Donalda Trumpa. Jego zwolenników nazywał „opóźnionymi w rozwoju”.

Tymczasem niektórzy wypowiadający się w telewizji komentatorzy mają swoje teorie na temat przyczyn tragedii.

Warto przeczytać: Prezydenci Polski i USA podpisali wspólną deklarację o partnerstwie strategicznym. Zobacz pełną treść dokumentu

Podziel się