Szukaj

Nowe informacje ws. tragicznego wypadku na Słowacji. Sąd zadecydował o dalszym losie jednego z Polaków

26-03-2019 16:54
Wypadek na Słowacji Fot. Polícia Slovenskej republiky / Facebook
Podziel się

Jak poinformowała PAP, Adam Sz., jeden z trzech Polaków oskarżonych o spowodowanie śmierci słowackiego kierowcy, decyzją sądu w Żylinie został zwolniony z aresztu. W zamian mężczyznę zobowiązano do zapłacenia kaucji, założono mu elektroniczną bransoletkę oraz otrzymał zakaz opuszczania kraju.

Rzecznik sądu w Żylinie, Lenka Belava poinformowała PAP, że nim oskarżony wyszedł na wolność, musiał złożyć pisemne zobowiązanie dotyczące współpracy ze słowackim wymiarem sprawiedliwości. Z relacji mediów wynika, że Adam Sz. zapłacił kaucję w wysokości 20 tys. euro. 

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku w Orawie doszło z winy trzech polskich kierowców 30 września 2018 roku. Wówczas  Marcin L., Adam Sz. oraz Łukasz K. z nadmierną prędkością wyprzedzali inne samochody, nie zwracając przy tym uwagi na ciągłą linię. W pewnym momencie jeden z nich z dużym impetem uderzył w pojazd, którym podróżował 57-letni Słowak wraz z rodziną. Mężczyzna zmarł na miejscu.   

Koniecznie przeczytaj: Śmiertelny wypadek w Ostrowie Wielkopolskim, Straż Pożarna publikuje nagranie ku przestrodze [wideo]

Czytaj też: Kierowcy z Polski przed sądem w Słowacji. Zapadła decyzja o areszcie dla sprawcy tragicznego wypadku

Po tym zdarzeniu aresztowano trzech Polaków. Śledczy ustalili, że kierowcą pojazdu, który uderzył w samochód jadący z naprzeciwka był Marcin L. Po wstępnym przesłuchaniu przez sąd mężczyźni zostali zwolnieni z aresztu, ale po odwołaniu, zmieniono werdykt i odwołano wcześniejszą decyzję.

Warto przeczytać: Rozłam w Grupie Wyszehradzkiej? Czechy i Słowacja popierają Tuska

Podziel się