Szukaj

Szokujące doniesienia BBC ws. śmierci małego Alfiego Evansa. Szpital wydał ogromną kwotę na pomoc prawną

19-06-2018 13:33
Alfie Evans Fot. Alfie Evansx / Instagram / screen
Podziel się

Jak poinformowało BBC, szpital Alder Hey w Liverpool wydał ponad 145 tys. £ (ponad 700 tys. złotych) na prawników, by dzięki ich pomocy doprowadzić do uśmiercenia małego Alfiego Evansa. Przypomnijmy, że ten ciężko chory chłopiec zmarł kilka dni po tym, jak został odłączony od specjalistycznej aparatury medycznej.

Dramatyczna walka o życie Alfiego Evansa poruszyła tysiące osób na całym świecie. Chłopiec cierpiał na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną. Sąd rozpatrujący jego sprawę zdecydował wbrew woli rodziców, że zostanie odłączony od respiratora. Niestety mały pacjent zmarł kilka dni później. 

Niedawno dziennikarze BBC poinformowali, że szpital Alder Hey w Liverpoolu, w którym przebywał mały Alfie wydał aż 150 funtów na pomoc prawną, dzięki której chciał uzyskać zgodę na uśmiercenie chłopca. Doniesienia te wywołały prawdziwą falę oburzenia nie tylko wśród krewnych, ale także osób śledzących jego heroiczną walkę o życie.  

Koniecznie przeczytaj: Marcin Rola udzielił wywiadu BBC. Brytyjska telewizja zarzuciła mu „szerzenie nienawiści” [wideo]

Czytaj też: BBC przygotowało artykuł poświęcony Robertowi Biedroniowi. „Młodzi słuchają Biedronia jak proroka”

Jak jednak okazuje, 150 tys. funtów nie jest ostateczną kwotą. W piśmie ujawniającym wysokość wydatków zawarto bowiem informacje, że suma ta była naliczana do dnia 23 marca, podczas gdy chłopiec zmarł ponad miesiąc później. Dlatego też należy przypuszczać, że szpital wydał znacznie więcej pieniędzy na pomoc prawną w tej sprawie.

Warto przeczytać: Sensacyjne doniesienia BBC. Selekcjoner reprezentacji Rosji zastąpi Adama Nawałkę i poprowadzi polską kadrę?

Podziel się