Szukaj

Nowe informacje ws. pożaru katedry Notre Dame. „Alarm przeciwpożarowy uruchomił się dwukrotnie”

17-04-2019 20:35
pożar Notre Dame w Paryżu Fot. stratford boy / Twitter / Twitter
Podziel się

Jak podała „Rzeczpospolita”, robotnicy, którzy prowadzili prace remontowe na dachu katedry zeznali, że alarm przeciwpożarowy odezwał się dwukrotnie. Po pierwszym z nich, ok godz. 18.20 kontrolę przeprowadził obecny na stałe przy budynku strażak, jednak wówczas nie zauważył nic niepokojącego.

Z relacji mediów wynika, że dotychczas przesłuchano około 30 robotników.

Zeznali oni, że pierwszy alarm przeciwpożarowy włączył się o godz. 18.20. Strażak, który pełni swój dyżur w katedrze, przeprowadził wówczas kontrolę. Nie wykazała ona jednak nic niepokojącego.

Kolejny raz alarm włączył się o 18.43, kiedy ogień zajął już drewnianą konstrukcję dachu. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem pożaru było przypadkowe zaprószenie ognia. Francuski dziennik „Le Monde” podał nieoficjalnie, że przyczyną wybuchu pożaru w katedrze Notre Dame mogła być iskra ze spawarki. Wówczas ogień tli się bardzo długo, a płomienie pojawiają sie dopiero po wielu godzinach. Z tego powodu zdarza się, że pożary w tego typu budynkach wybuchają w nocy.

Koniecznie przeczytaj: Zamachowiec spod Notre Dame był nagradzanym przez UE dziennikarzem

Czytaj też: Francja: Potężny pożar i zamieszki w obozie dla uchodźców [WIDEO]

Warto przeczytać: Poseł Krzysztof Brejza złożył oficjalne zawiadomienie o próbie zabójstwa jego rodziny. Nieopodal kamienicy, w której mieszka, zapalił się... toi-toi

Podziel się