Szukaj

Norwegia: kontrowersyjne prawo pozwala zmieniać płeć już od 6 roku życia!

28-09-2016 13:54
LGBT, gender i zmiana płci
Podziel się

W Norwegii weszło właśnie prawo, które pozwala dzieciom w wieku od 6 do 15 lat zmienić płeć. Wymagana jest jedynie zgoda rodziców. Powyżej tego wieku decyzję można podjąć samemu. Choć na razie dopuszczono tylko zmianę płci w dokumentach, to i tak nowe prawo wywołało sporo kontrowersji.

Z nowego prawa, które wpisuje się w postępową ideologię gender już zdążyło „skorzystać” jedno z norweskich dzieci. 10-letni Adrian zmienił imię na Anna, twierdząc, że woli być dziewczynką. Rodzice są zachwyceni, że ich dziecko może być oficjalnie nazywane chłopcem. O zmianę imienia wystąpili już w 2003 roku - czyli wtedy, kiedy Adrian miał zaledwie 7 lat.

Zmiana płci według nowych przepisów w Norwegii nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń czy opinii lekarskiej. Cała procedura jest banalnie prosta. Formularz można wypełnić na stronie internetowej. Nie ma też ograniczeń w ilości składania takich wniosków. Płeć można zmieniać wielokrotnie.

Koniecznie przeczytaj: Wojsko zapłaci transseksualistom za zmianę płci!

Czytaj też: Papież Franciszek ostro krytykuje propagandę gender, ale o homoseksualistach mówi już w innym tonie

Na razie nowa regulacja prawna pozwala wyłącznie na zmianą zapisów w oficjalnych dokumentach. Między 6 a 15 rokiem życia wymagana jest zgoda rodziców. W wieku 16 lat dziecko może zdecydować już samodzielnie. W Norwegii od jakiegoś czasu dopuszczalna jest chirurgiczna zmiana płci, jednak tylko w przypadku osób pełnoletnich.

Warto przeczytać: Ziobro zdradza plan reformy wymiaru sprawiedliwości

Podziel się