Szukaj

Norwegia chce zakazać noszenia burek w szkołach

13-06-2017 12:46
Muzułmanka w nikabie Fot. Kobieta w nikabie / wikipedia / CC BY 2.0
Podziel się

Kolejny europejski kraj zamierza ukrócić muzułmański radykalizm i zmusić imigrantów do szanowania lokalnych wartości. Zakaz noszenia burek w szkołach planuje wprowadzić Norwegia.

Premier Erna Solberg już w ubiegłym roku zapowiadała radykalną zmianę stosunku państwa do islamu i imigrantów.

Imigranci muszą się dostosować do naszych zwyczajów. W czasie wolnym możesz nosić co chcesz, ale w pracy chcemy widzieć twoją twarz – mówiła.

Solberg przekonywała, że nosząc tradycyjny strój muzułmanki demonstrują nie tylko wiarę, ale też kontrowersyjne poglądy, które stoją w sprzeczności z wartościami wyznawanymi w Norwegii.

Koniecznie przeczytaj: Austriacy zakazują noszenia burek, Włosi domagają się szanowania wartości przez imigrantów

Czytaj też: Lewicowi dziennikarze w Norwegii domagają się „różnorodności etnicznej” w kobiecej reprezentacji piłkarskiej

Teraz norweski rząd zaprezentował projekt ustawy, która ma wprowadzić zakaz m.in. noszenia islamskich chust w szkołach państwowych. Wszystko wskazuje na to, że rządzącej koalicji, której od 2013 roku przewodzi Partia Konserwatywna, uda się przeforsować nowe prawo w parlamencie.

Tym samym Norwegia dołączy do coraz dłuższej listy państw europejskich, które zdecydowały się w podobny sposób bronić europejskich wartości.

Niedawno prawo, zakazujące m.in. noszenia burek w miejscach publicznych, wprowadzono w Austrii. Wcześniej obostrzenia dotyczące tradycyjnych strojów muzułmańskich, okrywających twarz kobiety, obowiązywały już m.in. we Francji. Kilka krajów zdecydowało się na częściowe zakazy.

Warto przeczytać: Islamscy kamikaze. Polak w Syrii: „Z tym się nie da walczyć” [WIDEO]

Podziel się